Viaceré dolnoliptovské farnosti majú nových farárov a kaplánov

Černová, Hubová, Lisková, Liptovské Sliače, Ludrová. Viaceré rímskokatolícke farnosti na dolnom Liptove majú od júla nových farárov a kaplánov. Kompletný prehľad zmien nájdete na tomto mieste.

Novým farským administrátorom v Černovej sa stal Jaroslav Rusnák, ktorý doteraz pôsobil v Brezovici. Nahradil kňaza Richarda Juríka, ktorého spišský diecézny biskup Štefan Sečka odvolal ešte pred Veľkou nocou.

Nového farára privítali aj v Liptovských Sliačoch – Jána Budzáka vystriedal doterajší farár v Trstenej Jaroslav Chovanec. Vo farnosti privítali aj nového kaplána – stal sa ním Pavol Gajdošík, ktorý pôsobil v Hruštíne.

K zaujímavej výmene došlo medzi Liskovou a Hubovou. Farár Michal Hunčaga, sa presunul z prvej menovanej farnosti do druhej, opačným smerom putoval Jozef Šipoš.

Nový farár prišiel aj do Ludrovej – Jána Garaja vystriedal Ján Marhefka, ktorý pôsobil v Suchej Hore.

Lipovskej Osade bude novým kaplánom farára Alojza Kostelanského Tomáš Tarčák, ktorý počas uplynulých rokov pôsobil v Levoči.

Výpomocným duchovným vo Valaskej Dubovej sa stal Ľuboš Močáry, ktorý doteraz pôsobil ako výpomocný duchovný na biskupskom úrade v Spišskej Kapitule.

Zmena sa dotkla aj univerzitného pastoračného centra fungujúceho pri Katolíckej univerzite v Ružomberku – dlhoročný univerzitný kaplán Dušan Galica bol menovaný za duchovného správcu Charitného domu sv. Jána Bosca v Spišskej Kapitule.

Foto – V Liptovských Sliačoch sa v polovici júla rozlúčili s doterajším farárom Jánom Budzákom a kaplánom Michalom Pavlom. Zdroj – facebook.com/anna.kocibalova