V sobotu pribudli v Ružomberku dva nové prípady ochorenia na Covid 19

Obe pacientky majú trvalý pobyt v Ružomberku.

Za posledných 24 hodín pribudli v Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) dve nové pacientky s ochorením na Covid 19.

Koronavírus odhalili u 28-ročnej Ružomberčanky, ktorá sa nedávno vrátila z Čiech. Druhý prípad nákazy potvrdili u 50-ročnej ženy, rovnako z Ružomberka, ktorá bola v kontakte s nakazenou osobou.

Dokopy je tak, k sobote 21. marca, nakazených a hospitalizovaných v ÚVN osem pacientov na koronavírus. Informovala o tom hovorkyňa vojenskej nemocnice Petra Dišková.

Predchádzajúce prípady

Posledné prípady pribudli v nemocnici ešte vo štvrtok, 19. marca.

Ide o 82-ročnú Ružomberčanku, ktorú s miernymi príznakmi hospitalizovali na klinike infektológie. Žena bola na oslave v kontakte s rodinnými príslušníkmi z Čiech a Nemecka.

Druhou pacientkou zo štvrtka je podľa hovorkyne ÚVN Petry Diškovej 22-ročná žena z Liptovského Mikuláša, ktorá prišla z Olomouca. Momentálne sa lieči v domácej karanténe.

Obe pacientky prijali v nemocnici ešte v utorok 17. marca. Ochorenie u nich potvrdili vo štvrtok.

Vo štvrtok, 19. marca večer, pribudol aj 49-ročný muž z Liptovského Mikuláša. „Má horúčku a kašeľ. Bol vo Francúzsku. Nateraz zostáva doma v karanténe,” informovala médiá hovorkyňa ÚVN Petra Dišková.

Ešte v utorok, 17. marca, pribudli dva prípady žien, ktoré sa minulý víkend vrátili z práce z Rakúska. 58-ročná chyžná z Ružomberka po návrate na Slovensko prišla priamo na Kliniku infektológie ÚVN, kde je momentálne aj hospitalizovaná.

Do vojenskej nemocnice doviezla v utorok záchranka aj 28-ročnú ženu z Liptovského Mikuláša, časť Podbreziny. Priebeh choroby je u nej podľa Diškovej mierny.

Prvého pacienta s koronavírusom hospitalizovali v ÚVN ešte v sobotu. Ide o 32-ročného muža, ktorý sa vrátil z práce v Nemecku. Trvalý pobyt má v okrese Bytča, no podľa viacerých reakcií na sociálnych sieťach žije v obci pri Ružomberku. U jeho dvoch kolegov, ktorí s ním boli v Nemecku v práci, vírus nepotvrdili.
Titulná fotografia – Vstup do areálu ÚVN. Foto – redakcia.