V Liptovskej Lúžnej pribudnú nové futbalové šatne aj chodník

Obec Liptovská Lúžna chce v tomto roku zvládnuť viaceré investičné akcie. Zamerajú sa na rekonštrukciu tanečnej sály aj výstavbu chodníka či úpravu plochy pred obecným úradom.

Vo februári sa pustili do prestavby tanečnej sály a chodby v kultúrnom dome. „Momentálne sa kladie dlažba a prerábajú sa sociálne zariadenia,“ opisuje aktuálny priebeh prestavby starosta obce Albín Husarčík a dopĺňa, že do leta by s prácami mali byť hotoví.

V tomto roku by tiež chceli začať s výstavbou nových šatní pri futbalovom ihrisku. Momentálne sa sústreďujú na dokončenie projektovej dokumentácie a vysporiadanie pozemkov. Keďže ide o veľkú investíciu, jej realizácia podľa starostu závisí od množstva dostupných financií.

Obec sa zároveň usiluje vytvoriť z viac ako storočnej drevenice, ktorú získala do vlastníctva ešte v roku 2016, múzeum života v obci. Po rozsiahlych stavebných úpravách v nej plánujú umiestniť exponáty, ktoré vyzbierajú od občanov.

Vlani mali na drevenici vymeniť strešnú krytinu, no s prácami nakoniec začali len v apríli, pričom s ich ukončením rátajú do konca mája. Podľa starostu sa obci nedarilo zohnať odborných pracovníkov. „Na ďalšie úpravy chceme získať finančné prostriedky z iných zdrojov,“ dodáva Husarčík.

Medzi najväčšie investičné akcie, s ktorými pravdepodobne začnú v júni, patrí aj výstavba chodníka popri štátnej ceste od obecného úradu po križovatku Ráztoky a tiež rekonštrukcia plochy pred obecným úradom a hasičskou zbrojnicou. Práce na oboch projektoch by chceli ukončiť na jeseň.

Ako zaťažia jednotlivé investičné akcie obecný rozpočet však starosta nateraz povedať nevedel.

 

Článok bol publikovaný v Ružomberskom magazíne č. 4/2018.

Titulná fotografia – Areál pred obecným úradom. Zdroj: autorka

Som vyštudovaná žurnalistka, zaujíma ma kultúra a história dolného Liptova. Rada píšem o problémoch a záujmoch bežných ľudí, cez ich svedectvá sa snažím pripomínať hodnoty, na ktoré by spoločnosť nemala zabúdať. Zároveň pracujem v oblasti zabezpečenia bezpečnosti priemyselných inštalácií.