V Hrabove mali opäť medvediu návštevu, ostali po nej rozhádzané smetné koše

Pri rekreačných chatkách v Hrabove sa minulú sobotu opäť pohyboval medveď. Poškodil ochrannú ohradu na smetné nádoby a hrabal sa aj v odpadkoch ďalších smetných košov. Zviera zahnala späť do lesa policajná hliadka.

Polícia v rámci zvýšenej kontroly miest, kde sa v poslednej dobe vyskytli medvede, hliadkovala v sobotu 22. júna aj v rekreačnej oblasti Hrabovo. Hliadka počas dňa na divé zviera nenarazila. Našla iba popíjajúceho 24-rončého mladíka a na mieste ho za porušenie všeobecne záväzného nariadenia pokutovala.

O tretej nadránom z recepcie jedného hotela oznámili, že sa po ceste pohybuje medveď. Hliadka videla popri ceste viacero rozhádzaných smetných košov a medveďa našla v blízkosti jednej z chát kúsok povyše. Zviera zahnala do lesa. Pri hoteli, z ktorého prišlo oznámenie, našli poškodenú ochrannú ohradu na smetné nádoby.

S príchodom letných dní sa hliadky mestskej polície čoraz častejšie stretávajú s ľuďmi, ktorí po požití alkoholu zaspia na zemi. V nedeľu 23. júna na základe telefonického oznámenia našli sedieť v  autobusovej zastávke 20-ročnú dievčinu. Bola v takom stave opitosti, že sa sama nedokázala postaviť na nohy. Policajti ju odviezli na miesto trvalého bydliska a odovzdali rodičom. Deň pred tým si zase na ulici Podhora v blízkosti obchodného centra na zemi ustlala ďalšia mladá žena. Zobudiť sa ju podarilo až privolanej mestskej hliadke. 24-ročná Ružomberčanka sa po chvíli postavila a ďalšiu pomoc odmietla.

Policajná hliadka v stredu večer v pešej zóne všimla na schodoch sediaceho muža. Muž mal evidentne zdravotné ťažkosti, ťažko dýchal, kvôli vysokým teplotám bolo zrejmé, že je dehydratovaný. Privolali na miesto motohliadku a dali mužovi napiť. Potom hliadka zistila, že ide o diabetologického pacienta, a pretože v ten deň teploty aj v Ružomberku prekročili 30 stupňov, privolali zdravotníkov. Počas rozhovoru zistili, že ide o 50-ročného muža z Košíc. Po prvotnom ošetrení ho zdravotnícki záchranári odviezli do nemocnice na ďalšie vyšetrenia.

V spomínanú noc kontaktovali mestskí policajti rýchlu zdravotnú pomoc ešte raz. Tento raz bola hliadka vyslaná na ulicu Vavra Šrobára, kde mal na zemi kľačať starší muž a vedľa neho bol položený bicykel. Vyslaná motohliadka zistila, že ide o 76-ročného Ružomberčan. Muž bol po operácii kolien, bicykel vraj používal ako oporu pri chôdzi, ale ďalej už takto ísť nevládal. Vzhľadom na jeho vek a stav sa mestskí policajti rozhodli privolať zdravotníkov a tí ho odviezli do nemocnice.

Zdroj – tlačová správa Mestskej polície Ružomberok.