Trnavskí fanúšikovia nechceli zaplatiť účet v podniku

Neslušných fanúšikov trnavského Spartaka, dospelých močiacich na ulici, ale aj fajčiarov hrajúcich sa na detskom ihrisku. Mestská polícia mala pestrý týždeň.

V piatok, 20. apríla večer niekoľko minút po 21:00 bola na Námestí Andreja Hlinku prostredníctvom kamerového systému spozorovaná skupinka štyroch mladých ľudí, ktorí tam požívali alkoholické nápoje. Vyslaná motohliadka pri kontrole totožnosti zistila, že ide o tri dospelé a jednu mladistvú osobu. Z tohto dôvodu boli kontaktovaní rodičia 17-ročného mladíka z neďalekej obce. Orientačnou dychovou skúškou mu bolo namerané 0,44 promile alkoholu v dychu. Už v prítomnosti rodičov, mu bola za požívanie alkoholu na verejnosti uložená bloková pokuta rovnako ako jeho trom plnoletým kamarátom.

Po 22:00 už bola motohliadka na sídlisku Klačno, kde na detskom ihrisku používali traja muži detské atrakcie, hoci tie nie sú konštrukciou určené na váhu dospelého človeka. Okrem toho na ihrisku dvaja mladíci fajčili, čo zakazuje zákon na ochranu nefajčiarov. Za porušenie zákona im boli uložené blokové pokuty.

Z Klačna motohliadka smerovala rovno na Bystrickú cestu, kde mal pri hlavnej ceste ležať opitý človek. Hliadka na mieste spoznala mladú bezdomovkyňu. Tá sa za prítomnosti hliadky prebrala a  presunula na bezpečnejšie miesto od hlavnej cesty.

Pešia hliadka medzitým v pešej zóne riešila priestupok proti verejnému poriadku. Pred jednou z prevádzok totiž sedel mladý muž, ktorý okolo seba rozhadzoval odpadky. Počas noci už bol 18-ročný mládenec hliadkou riešený, a keďže sa z toho nepoučil, bola mu uložená bloková pokuta.

Do rána uložili mestskí policajti ešte ďalšie tri blokové pokuty za znečisťovanie verejného priestranstva. Vždy to bolo v blízkosti nočných prevádzok, kde zákazníci – mladí muži – nevyužili toalety v podniku, ale vyšli von a vykonávali svoje telesné potreby na okolité budovy a chodníky.

V sobotu, 21. apríla bola mestská polícia privolaná do jedného z podnikov v centre mesta.  Po futbale sa tam zastavili fanúšikovia Trnavy a odmietli zaplatiť účet za konzumáciu, navyše sa hrubo správali nielen k obsluhe ale aj k ostatným hosťom. Po upozornení účet zaplatili a podnik opustili. Jeden z fanúšikov však pred podnikom začal rozhadzovať jedlo, ktoré si z podniku zobral, na zemi skončil aj roztrhaný obal, preto mu bola za priestupok proti verejnému poriadku uložená bloková pokuta vo výške 20 eur.

V pondelok, 23. apríla preverovala hliadka mestskej polície telefonické oznámenie, že v centre mesta sa pohybujú dve Rumunky, ktoré obťažujú ľudí a dávajú im podpisovať nejaké papiere. Z predloženého pasu bola zistená totožnosť mladej Rumunky. Následne bola prelustrovaná aj na štátnej polícii, či náhodou táto osoba nie je v pátraní. Hoci sa často títo podvodníci vydávajú za postihnuté – hluchonemé osoby a snažia sa vyvolať ľútosť, je veľmi ťažké ich bez prípadných svedkov postihovať. Keď vidia policajné uniformy v protiprávnom konaní nepokračujú, navyše sú vo väčšine prípadov veľmi dobre organizovaní. Ani v tomto prípade nebol na mieste nikto poškodený, nechcel podať oznámenie, preto musela mladá Rumunka opustiť centrum mesta bez uloženia sankcie.

Zdroj – Tlačová správa Mestskej polície z 27. apríla 2018