Ružomberskí priaznivci oslávili narodeniny štadióna. Body so Slovanom to ale neprinieslo

Ružomberčania prehrali na Tehelnom poli identicky ako v poslednom zápase pred koronakrízou. Ružomberská Concordia 1906 si zároveň pripomenula 70. výročie výstavby Štadióna pod Čebraťom.

Takmer pred sto dňami prehral MFK Ružomberok na pôde bratislavského Slovana rovnako ako teraz. Belasí zdolali v prvom nadstavbovom kole Ružomberok najtesnejším rozdielom 1:0.

Pozorná obrana Ružomberčanov

Ružomberok naposledy vyhral súťažný zápas 9. novembra 2019 v Žiline. Aj v prvom nadstavbovom kole Fortuna ligy mohol túto nepriaznivú sériu zmazať. Proti bol však Slovan.

Aktívny útočník Slovana Ezekiel Henty mal počas prvého polčasu hneď niekoľko príležitostí na skórovanie. Na druhej strane to skúčal aj Ružomberčan Regáli v 30. minúte z hranice šestnástky, lenže nerazantná strela brankára Dominika Greifa neprekvapila.

Pred koncom polčasu sa ešte nebezpečne preštrikoval cez Liptákov marocký útočník Moha. Matúš Macík bol však pozorný. V závere polčasu mal ešte veľkú príležitosť Lukáš Pauschek, Macík si ale pripísal ďalší úspešný zákrok. V druhom polčase sa Ružomberok snažil agresívnejším napádaním súpera prekvapiť. Dve najväčšie gólové príležitosti Ružomberka prišli v 54. a 56. minúte.

V prvej šanci Takáč našiel centrom z priameho kopu Mojžiša, ktorého pohotové zakončenie halfvolejom bravúrne vyrazil brankár Slovana Greif na roh. O dve minúty vypálil z opačnej strany šestnástky Ďungel. Aj v tomto prípade však Greif strelu vyrazil.

Proti Ružomberku nastúpil aj Vladimír Weiss. Foto – Miro Gasidlo

V 77. minúte slovinský útočník Ožbolt v šanci hlavičkoval nad.

Belasí prekonali defenzívu Ružomberka až v závere zápasu. Strelu Vladimíra Weissa spoza šestnástky v 89. minúte vyrazil Matúš Macík len pred seba a pohotový čerstvý útočník Slovana Žan Medved sa pri dorážke nemýlil.

„Žan je typický šestnástkový hráč. Som rád, že dobre zareagoval a dal gól,“ potešil sa po zápase tréner Slovana Ján Kozák mladší.

Ružomberok tak prehral identicky ako v poslednom zápase Fortuna ligy pred koronakrízou. Vtedy strelil víťazný gól Rafael Ratao v 88. minúte.

Sústredenie sa na pohár

„Som veľmi smutný, aj keď na druhej strane som s výkonom mojich chlapcov veľmi spokojný,“ povedal tréner Ružomberka Ján Haspra na margo prehry so Slovanom.

Tréner Liptákov tiež dúfa, že jeho zverenci aj Slovan Bratislava zvládnu svoje semifinálové duely v Slovnaft Cupe a stretnú sa vo finále.

MFK Ružomberok odohrá prvý duel z dvojzápasu v stredu 17. júna v Dunajskej Strede. ŠK Slovan Bratislava privíta FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble o deň skôr. Odvety sú na programe o týždeň neskôr. Zápasy odvysiela RTVS.

„Výsledkovo to so Slovanom nevieme zlomiť,“ povedal pre RTVS Ján Haspra a pokračoval: „Dúfam, že sa so Slovanom ešte raz túto sezónu stretneme, a to vo finále Slovenského pohára. Tam sa nám možno podarí uhrať niečo lepšie.“

„Chlapci pokyny dodržiavali, boli sme trpezliví, lebo proti Ružomberku bráni 8 hráčov a cez to sa nie je jednoduché presadiť,“ podotkol Ján Kozák ml.

„Zápas mi ukázal, že máme na čom stavať,“ opísal Ján Haspra úlovky Ružomberka vo svojej mládežníckej akadémii, z ktorej vystaval podstatnú časť zostavy v zápase so Slovanom.

70 rokov ružomberského štadióna

Ak si Ružomberčania lámali hlavy a pýtali sa, čo v sobotu spôsobilo kúdoly dymu vo Veľkom Políku, poznáme odpoveď. Štadión pod Čebraťom totiž včera oslávil 70 rokov.

Výstavba štadióna začala v roku 1950. „Ružomberčania chceli pekný futbalový stánok a boli na tú dobu veľmi vytrvalí. Štadión stavali dlhých 7 rokov,“ povedali zástupcovia Concordia 1906 – Ružafans pre Ružomberský magazín.

Oslava narodenín štadióna. Foto – Rudo Maškurica
Štadiónom zneli aj chorály. Foto – Bouli, Concordia 1906

Na štadióne zapálili niekoľko dymovníc a spoločne zaspievali pár chorálov, aby si 70. výročie patrične uctili.

„Chodíme sem fandiť svojmu klubu už 70 rokov. Chceli sme si to touto formou uctiť, a zároveň dať partiu opäť po dlhom čase dokopy,“ povedal jeden z členov fanatikov.

Po spomienkovom stretnutí si ružomberskí fanúšikovia pozreli zápas MFK na pôde bratislavského Slovana.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Pauschek, Abena, Božikov, De Marco – Rabiu, Nono – Daniel (68. Weiss), Holman (81. Medved), Moha – Henty (68. Ožbolt)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Mário Mrva – Ďungel, Múdry, Mojžiš – Kostadinov, Takáč (73. Miroslav Almaský) – Regáli (68. Almási), Gerec (84. Kmeť)

Gól: 89. Medved

Žlté karty: 90.+5 Rabiu – 90.+4 Almási

Rozhodovali: Peter Kráľovič – Štrbo, Weiss