Ružomberskí policajti zachránili život muža pred prichádzajúcim vlakom

Policajti zachránili život 61-ročného muža, ktorý dezorientovaný chodil po železničnej trati medzi Hrboltovou a Rybárpolom. Ten nereagoval na ich výzvy, ani na trúbenie prichádzajúceho vlaku, a tak ho museli z koľajiska strhnúť.

Vo štvrtok 12. apríla pred siedmou hodinou ráno operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline (ďalej len operačné stredisko) prijalo oznámenie, že medzi mestskými časťami Ružomberka – Hrboltová a Rybárpole sa v koľajisku pohybuje osoba. Na miesto preto vyslali policajnú hliadku z Ružomberka.

„Policajti po príchode na miesto zbadali neznámeho muža v koľajisku, ku ktorému ihneď bežali. Opakovane ho vyzývali, aby odišiel z koľajiska, nakoľko bolo v diaľke počuť trúbenie vlaku. Muž na výzvy nereagoval a zostal v koľajisku. Z uvedeného dôvodu policajti k mužovi pribehli a v poslednej chvíli ho strhli z koľajiska. Následne prešiel po železničnej trati rýchlik,” popísal situáciu Radko Moravčík z Krajského riaditeľstva policajného zboru v Žiline.

„Muž bol dezorientovaný a zmätene reagoval. Policajti mu poskytli prvú predlekársku pomoc. Následne bol 61-ročný Martinčan predvedený na policajnú stanicu kde mu bola privolaná lekárska pomoc,” doplnil informáciu Moravčík

Zdroj – Tlačová správa Polície SR

Titulná fotografia – Ilustračné foto z miesta incidentu. Zdroj: Polícia SR