Ružomberok spoznal ďalšieho kandidáta na primátora

Karol Javorka je ďalší, kto zverejnil svoj záujem o post primátora mesta Ružomberok.

Mestský a krajský poslanec zverejnil prostredníctvom tlačovej správy a svojho webu záujem kandidovať na primátora mesta. Javorka plánuje kandidovať ako nestranícky a nezávislý kandidát.

Chce ozdraviť Ružomberok

„Trápi ma, že v Ružomberku roky snívame o meste, ktoré sa o svojich občanov naozaj postará. Preto som vstúpil do verejnej služby. Teraz je čas vrátiť Ružomberku zdravie. Som pripravený zúročiť, čo mi bolo dané a prevziať zodpovednosť za návrat zdravia do vzťahu k občanovi, do vzťahu k prostrediu, do riadenia a hospodárenia,“ priblížil Javorka tri oblasti, na ktorých chce postaviť svoj program.

Konkrétnejšie svoje plány zatiaľ neprezradil. Chce to urobiť postupne.

Na to, aby mohol podať kandidatúru, potrebuje získať minimálne 500 podpisov Ružomberčanov. Zbierať ich chce začať v najbližších dňoch. Počas leta plánuje chodiť po meste a stretávať sa s ľuďmi, kde chce nazbierať podnety o živote v meste aj od verejnosti.

„Nepovažujem sa za politika, som len človek naučený pomáhať ľuďom, o čom by podľa mňa politika mala byť. Nezodpovedám sa straníckej centrále ani finančným skupinám,“ zdôraznil s tým, že pomôcť mestu vie iba spoločne s občanmi. „Spoznajte môj plán, spojme sa a spolu ozdravme Ružomberok„“ odkázal lekár – gynekológ Karol Javorka.

Na oficiálnych fotografiách sú s Javorkom niektorí poslanci mestského zastupiteľstva, napríklad Ľubomír Kubáň, Miroslav Kerdík, Vojtech Macko či Patrik Habo. V aktuálnom júnovom vydaní Ružomberského magazínu, kde je s ním na túto tému rozhovor k tomu povedal: „Sú to ľudia, s ktorými sme v zastupiteľstve nachádzali názorové aj ľudské prieniky. Budem si vážiť ich podporu, rovnako ako podporu všetkých ľudí, ktorým ide úprimne o naše mesto.“

Zatiaľ dvaja kandidáti

Karol Javorka je zatiaľ druhý, kto oficiálne zverejnil svoj záujem kandidovať na primátora. Začiatkom mája tak urobil jeho poslanecký kolega z mestského zastupiteľstva, podnikateľ Róbert Kolár.

Stále sa hovorí aj o ďalších kandidátoch, napríklad poslancoch Jánovi Bednárikovi, Miroslavovi Zubercovi, ale aj o súčasnom primátorovi Igorovi Čomborovi. Nikto z nich oficiálne svoj záujem nepotvrdil ani nevyvrátil. Bednárika však napríklad za kandidáta schválilo mestské predsedníctvo hnutia KDH.

Karol Javorka je ženatý, s manželkou Silviou má dve dcéry. V meste má gynekologickú ambulanciu, ako lekár pôsobí v ÚVN Ružomberok aj Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici. Od roku 2014 je mestským (za Polík) a od vlaňajšieho decembra aj krajským poslancom. Všade kandidoval ako nezávislý.

Titulná fotografia – Karol Javorka (uprostred) pri zverejnení svojho zámeru kandidovať na primátora mesta. Autor – Dávid Lajmon.

Róbert Kolár je väčšinovým spoločníkom v spoločnosti R PRESS, ktorá je vydavateľom Ružomberského magazínu.

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.