Ružomberčania sa bili na verejnosti kvôli ženám

Podchladený bezdomovec a najmä výtržnosti na verejnosti. V dvoch prípadoch sa mladí muži pobili kvôli ženám. Aj to hovorí prehľad zásahov Mestskej polície počas uplynulého týždňa.

V utorok 22. januára hliadka mestskej polície preverovala oznámenie, že na ulici Mostová leží na zemi muž. Na uvedenej ulici našla hliadka ležať bezdomovca, ktorý mal posledný trvalý pobyt v Liptovskom Mikuláši. Hoci bol muž pod vplyvom alkoholu, vzhľadom na jeho trasenie, zmätenosť  a slabú koordináciu pohybov hliadka usúdila, že muž je podchladený. V ten deň boli teploty hlboko pod bodom mrazu. Z tohto dôvodu bola privolaná rýchla zdravotná pomoc ktorá muža odviezla do nemocnice.

Hodinu po polnoci v piatok 29. januára oznámila obsluha podniku v centre mesta, že priamo pred podnikom je bitka. Na  chodníku sa majú biť dvaja muži a jedna žena. Okamžite bola na miesto vyslaná hliadka mestskej polície, operačný príslušník po prijatí oznámenia začal priestranstvo pred podnikom monitorovať kamerovým systémom. Zasahujúca hliadka po upokojení situácie zistila, že konflikt medzi 46-ročným Ružomberčanom a 27 ročným mužom z Liptovskej Osady vznikol kvôli 33 ročnej žene. Pretože jeden z mužov mal na hlave tržnú ranu z ktorej krvácal a k napadnutiu došlo na mieste verejnosti prístupnom bolo podozrenie, že konaním podozrivých došlo k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu výtržníctva. Z tohto dôvodu bola na miesto privolaná hliadka štátnej polície, ktorá si vec na mieste prevzala.

Príslušník mestskej polície obsluhujúci kamerový systém si v piatok 29. januára vo večerných hodinách na monitoroch všimol bitku na stanici. Mladí muži najprv stáli pred vchodom do budovy železničnej stanice, následne začali do seba strkať až konflikt prerástol do pästného súboja. Na miesto bola okamžite vyslaná motohliadka, ktorá obnovila verejný poriadok. Zistila totožnosť obidvoch mladíkov, išlo o 18-ročných Ružomberčanov.  Od svedkov incidentu, ako aj od aktérov sa dozvedeli, že konflikt vznikol kvôli dievčaťu. Pretože mládenci hliadke tvrdili, že nie sú zranení, vec bola na mieste vyriešená v blokovom konaní ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.

V ten istý večer, niekoľko minút pred polnocou zase mestská polícia preverovala telefonické oznámenie, že na sídlisku Klačno na Veternej ulici sa bije partia mladých ľudí. Kvôli dievčine sa tu do konfliktu dostali dvaja mladí muži. Pretože išlo o príbuzných, hliadka po obnovení verejného poriadku vec vyriešila tak, že obidvom aktérom incidentu dohovorila.