Prvý záujemca začal zbierať podpisy pod primátorskú kandidatúru

Poslanec Róbert Kolár je prvým z možných kandidátov, ktorý zverejnil záujem o pozíciu primátora. 

V súčasnosti poslanec mestského zastupiteľstva oznámil v stredu popoludní svoj záujem kandidovať na post primátora mesta. Podmienil to však dostatočnou podporou zo strany verejnosti.  

Rozhodne petícia a anketa 

„Chcem sa spýtať Ružomberčanov, či majú o moje služby záujem. Chcem chodiť po uliciach a pýtať sa, v čom by mal Ružomberok rozkvitnúť,” povedal Róbert Kolár v kruhu podporovateľov v Hýrošovom parku na tlačovej konferencii. 

Oficiálne tak začal zbierať podpisy pod petíciu, ktorá by ho oprávňovala k nezávislej kandidatúre na primátora mesta. Potrebuje ich 500. 

„Nie je to len o týchto podpisoch. Prikladám k petičnému hárku aj anketu, kde môže každý Ružomberčan vyjadriť svoj názor na mesto, a to, čo ho v ňom trápi či teší. Ak túžba po zmene rozkvitne, oznámime s mojimi podporovateľmi kandidatúru,” doplnil. 

Definitívne rozhodnutie chce oznámiť na prelome augusta a septembra. 

Róbert Kolár so skupinou podporovateľov v Hýrošovom parku. Foto – autor

Primátor zabudol na ľudí 

Kolár informoval, že plánuje v najbližších týždňoch chodiť po uliciach a pýtať sa ľudí, nielen na svoju podporu, ale aj na spomínané nedostatky, ktoré ľudia v Ružomberku reálne pociťujú. Nevyhol sa pri tom ani kritike súčasného primátora. 

„Ľudia majú pocit, akoby mesto na nich zabudlo. Ich primátor tu stále nie je. Nezájde na sídliska, aby videl a postaral sa o chodníky, cyklotrasy či parkoviská. Nie je tu, aby sa postaral o vädnúci život. Toto počúvam každý deň a trápi ma to,” povedal Kolár na adresu aktuálneho primátora Igora Čombora. 

Zatiaľ jediný kandidát 

Róbert Kolár je prvým z radu kandidátov, ktorý oficiálne zverejnil svoj záujem o post primátora. Igor Čombor v rozhovore pre Ružomberský magazín povedal, že sa rozhodne v druhej polovici roka. Ján Bednárik osobne svoju kandidatúru oficiálne zatiaľ nepotvrdil, hoci okresné štruktúry KDH ho schválili ako kandidáta strany a potvrdili to aj jeho stranícki kolegovia.

Hovorí sa aj o Karolovi Javorkovi, ktorý svoj záujem pred časom nevylúčil. Možní sú však aj ďalší kandidáti.

Róbert Kolár je ženatý, s manželkou Janou má dvoch synov. Je konateľom súkromnej stavebnej firmy. Od roku 2014 pôsobí ako poslanec mestského zastupiteľstva za sídlisko Roveň, kde bol zvolený ako kandidát politickej strany OKS. 

Róbert Kolár je väčšinovým spoločníkom v spoločnosti R PRESS, ktorá je vydavateľom Ružomberského magazínu.

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.