Problémoví hostia si vyžiadali zásah polície

Policajné hliadky privolali k incidentom, ktoré mali opäť spoločného menovateľa – alkohol. Podgurážený hosť nadával obsluhe v reštaurácii a odmietal zaplatiť. Opitú zákazníčku museli policajti vyviesť z podniku a na druhý deň z banky.

Obsluha reštauračného zariadenia v centre mesta nahlásila v piatok 4. januára problémového hosťa. Podgurážený muž bol vulgárny, nadával obsluhe a odmietal uhradiť účet. Hliadka po príchode do podniku zistila, že ide o 52-ročného Ružomberčana. Hliadka opitého muža vyzvala, aby podnik opustil. Potom spísala svedkov incidentu a vec dorieši, keď bude muž v triezvom stave.

S podobným prípadom sa stretla hliadka mestskej polície aj v pondelok 7. januára v ďalšom podniku – 35-ročná Ružomberčanka obťažovala hostí a podľa oznámenia mala “robiť scény”. Policajti ženu odviezli domov k príbuzným. S tou istou ženou sa stretla aj hliadka slúžiaca nasledujúci deň. Tento raz žena vošla do pobočky jednej z bánk, kde si sadla na stoličku. Kvôli vyššiemu stupňu opitosti sa nedokázala udržať ani na stoličke a v čase príchodu hliadky už ležala na zemi. Hliadka ju prebrala, vyviedla z banky a odviedla ku taxíku, ktorý ju odviezol domov. Poverený príslušník si ženu predvolá na útvar mestskej polície, kde bude skutok doriešený.

Obyvatelia ulice Š. Moyzesa oznámili večer vo štvrtok 10. januára na tiesňovú linku mestskej polície, že na lavičke už dlhšiu dobu leží človek, ktorý s nimi odmieta komunikovať. Vyslaná hliadka našla na lavičke im známeho bezdomovca, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu. Býva v útulku pre ľudí bez domova na ulici Scota Viatora, ktorý prevádzkuje mesto. Muž vedomý si porušenia základnej podmienky útulku – byť v triezvom stave – ostal spať radšej na lavičke.V uvedenú noc mali podľa predpovedí počasia klesnúť teploty hlboko pod mrazu, preto mestskí policajti kontaktovali správcu ubytovne a muža odviezli do zariadenia.

Mestská časť Polík je jedna z lokalít, kde sa často zdržiavajú ľudia bez domova. Aj v noci v nedeľu 6. januára  preverovali mestskí policajti telefonické oznámenie, že po vchode jednej z bytoviek sa pohybuje neznámy muž. Išlo o 53- ročného bezdomovca z Ružomberka, ktorého hliadka vyviedla pred vchod. Tento muž však ďalšiu pomoc odmietal, preto po uzamknutí vchodu hliadka z miesta odišla.

Zdroj – tlačová správa Mestskej polície Ružomberok z 11.01. 2019