Pre nehodu auta s autobusom začala polícia trestné stíhanie

Známe sú podrobnosti nedeľňajšej čelnej zrážky auta a autobusu v Bielom Potoku. Dve ťažké a jedno ľahké zranenie si vyžiadal prechod Škody Octavia do protismeru, kde sa zrazila s estónskym autobusom v ktorom sa nikto nezranil.

V nedeľu 20. mája okolo 18-tej hodiny prešiel 62-ročný vodič Škody Octavia jazdiaci v smere od Banskej Bystrice na Ružomberok z doposiaľ nezistených príčin do protismeru. Tu došlo k zrážke s oproti jazdiacim autobusom, ktorý viedol 40-ročný vodič z Estónska. V dôsledku nárazu vozidlo Škoda Octavia odhodilo na pravú krajnicu a otočilo o 180 stupňov.

,,Pri dopravnej nehode utrpeli dve spolujazdkyne z vozidla Škoda Octavia ťažké zranenia. Vodič Škody Octavia utrpel predbežne ľahké zranenia. Vodič a cestujúci v autobuse vyviazli bez zranení,” informovala médiá hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

Požitie alkoholických nápojov u vodičov podľa polície zistené nebolo.

,,Prípad po zistení vyššie uvedených okolností prevzal vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví,” doplnila Balogová.

Zábery z miesta nehody v Bielom Potoku. Zdroj – Polícia SR.

Titulná fotografia – Zdroj: Polícia SR