Poľka nezvládla jazdu na štvorkolke. Pri zjazde z Malina Brda narazila do stromu

Horskí záchranári previezli zranenú turistku do nemocnice v Ružomberku.

Dnes popoludní boli vyslaní horskí záchranári k úrazu 23-ročnej poľskej turistky, ktorá nezvládla jazdu na štvorkolke. Pri zjazde z Malina Brda narazila do stromu a utrpela viaceré poranenia.

Podľa záchranárov, ktorých vyslali k úrazu si mladá žena privodila vážne poranenie v tvárovej časti, pravdepodobne zlomeninu predlaktia ľavej ruky a ďalšie menšie zranenia.

Záchranári ju po prvotnom ošetrení previezli do nemocnice v Ružomberku. (Zdroj: Horská záchranná služba)

Záchranári jej na mieste poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Poranenú končatinu jej zafixovali, poskytli medikamentóznu liečbu a následne ju terénnym vozidlom transportovali do nemocnice v Ružomberku, kde podstúpila ďalšie vyšetrenia. Informovala o tom Horská záchranná služba na svojom Facebooku.

Titulná fotografia: Horskí záchranári poskytli mladej žene neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Zdroj: Horská záchranná služba.

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka.