Polícia odhalila v Ružomberku nelegálnu výrobu cigariet

Policajti odhalili v niekdajšom objekte poľnohospodárskej spoločnosti Osivo Zvolen v Ružomberku-Bielom Potoku nelegálnu výrobňu cigariet.

Vo štvrtok zasahovali kukláči v Bielom Potoku v skladoch objektu Osivo Zvolen, kam pôvodne prišli na základe tipu o nelegálnej práci a možnej drogovej činnosti.

„Akcia sa koná na základe získaných operatívnych informácií pre podozrenie z nelegálnej práce a podozrenie z drogovej trestnej činnosti. V objekte boli nájdení cudzinci ukrajinskej národnosti,“ informovala TASR hovorkyňa KR PZ v Žiline Jana Balogová.

Políca však napokon odhalila nelegálnu výrobňu cigariet.

„V objekte bola odhalená nelegálna výroba cigariet a dvadsať občanov ukrajinskej národnosti. Z tohto dôvodu prípad prevzala Kriminálny úrad Finančnej správy SR,” povedal pre TV Joj riaditeľ Krajského riaditeľstva policajného zboru v Žiline Aurel Gonščák.

Finančná správa nechcela konkretizovať odhalené množstvo cigariet. Podľa informácii TV JOJ bol objekt prenajatý. Zatknutých Ukrajincov polícia odviedla. Viac informácii však k prípadu polícia zatiaľ neposkytla.

Zásah kukláčov v Bielom Potoku. Zdroj – fb Polície Slovenskej republiky

Foto – Facebook Polície SR