Pavol Rusko rozprával na súde o Milanovi Fiľovi

Pavol Rusko počas súdneho pojednávania v kauze zmenky v utorok rozprával, ako Milan Fiľo kupoval podiel v Markíze za 100 miliónov korún. Povedal, že si kúpil takmer dve percentá, ale potom predával desať. “Kde ich zobral?” Informoval Denník N.

Rusko ďalej hovoril o Milanovi Fiľovi. „Nič nevie, nič si nepamätá, pričom je to kľúčová postava… Chcem vás upozorniť, že tak ako tvrdil, že pán Kováčik mu poslal miliardu, tak Ján Kováčik nikdy za podiel v Markíze nezaplatil ani euro… Nemôže niekto hovoriť lož a súdu to nevadí, to dúfam, že nie.“

Aj prokurátor Ján Šanta neskôr poukázal na výpoveď svedka Fiľa, ktorý v minulosti pred súdom vypovedal, že o zmenkách nič nevedel. “Dokonca na hlavnom pojednávaní podčiarkol, že ak by o takýchto ťarchách vedel, finančne by do Markízy nevstúpil. Neevidoval doktora Valka v tomto spore,” zdôraznil Šanta.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.