Palicou bil, nožom sa vyhrážal lúpežník v krčme

Polícia zadržala 53-ročného muža, ktorý sa vyhrážal, okradol a napokon aj fyzicky napadol muža a ženu v pohostinstve v Liptovskej Lúžnej. Hrozí mu minimálne sedem rokov väzenia.

V rukách ružomberských policajtov skončil 53-ročný Stanislav z okresu Liptovský Mikuláš, ktorého vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže.

V pondelok 14. mája krátko popoludní mal pristúpiť k stolu v pohostinstve v Liptovskej Lúžnej, pri ktorom sedela 55-ročná žena s mužom.

Žene mal povedať slová, že už to nebude 15 ale 45 eur a následne mal drevenou palicou udrieť po stole, za ktorým žena s mužom sedeli. Následne mal žene povedať, že bude rátať do päť a začal počítať. Od svojho konania mal upustiť po výzve krčmára. Dvojica sediaca za stolom sa postavila a v tom mal útočník palicou napadnúť muža a udrieť ho najmenej trikrát po chrbte a najmenej dvakrát do nohy a kolena. Potom mal palicou zaútočiť aj na 55-ročnú ženu. Tú mal udrieť do oblasti pravej nohy. Pri útoku mal od ženy žiadať, aby vybrala to čo má vo vrecku a položila na stôl, čo z obavy, že bude pokračovať v útoku aj urobila,” opísala prípad hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

Žena na stôl položila krabičku cigariet a balenie kávy. Útočníkovi to však nestačilo.

Vzápätí mal zo zdaného vrecka nohavíc vytiahnuť kuchynský nôž, ktorý mal chvíľu držať v ruke a odložiť. Na to si mal zo stola zobrať balenie kávy a cigarety,” doplnila Balogová.

Napadnutá žena neutrpela zranenia, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie, napadnutý muž utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie s nezistenou dobou liečenia.  

Útočník napokon skončil v policajnej cele. Vyšetrovateľ podal podnet na jeho vzatie do väzby.

V prípade preukázania viny hrozí 53 ročného obvinenému mužovi trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov,” informovala krajská policajná hovorkyňa.

Titulná fotografia – nôž, ktorým sa mal útočník vyhrážať. Zdroj – Polícia SR.