Opití vandali aj netopier potrebujúci pomoc. Sumár činnosti mestskej polície za uplynulý týždeň

Mestskí policajti počas uplynulého týždňa zachraňovali netopiera, potrestali 15-ročného opitého mladíka, ktorý rozkopával koše a zvonil v noci na bytové zvončeky a pomáhali aj s mužom, ktorý si ustlal na čerpacej stanici. Podrobnosti v článku.

Deti hrajúce sa na sídlisku Klačno našli podvečer v piatok 6. septembra v blízkosti obchodov netopiera. Nález oznámili na tiesňovej linke mestskej polície 159. Vyslaná motohliadka tohto malého, ale užitočného cicavca prevzala. Pretože vyzeral, že je v poriadku odviezla ho hliadka do neďalekej Čutkovskej doliny, kde ho vypustila. 

Necelé dve hodiny po polnoci v sobotu 7. septembra prijal operačný príslušník mestskej polície telefonické oznámenie, že po ulici Š. Moyzesa sa pohybuje partia mladých ľudí. Títo idú smerom z centra do Políka, vyzváňajú na zvonce a kopú do odpadkových košov. V blízkosti gymnázia hliadka kontrolovala skupinku piatich mladých chlapcov. Ihneď na mieste sa dozvedeli, že jeden z nich nielen vyzváňal na bytových zvoncoch, ale takisto rozkopával koše. Pri kontrole totožnosti bolo zistené, že ide o len 15-ročného chlapca z Ružomberka. Bolo zrejmé, že chlapec je pod vplyvom alkoholu, čo potvrdila aj následná orientačná dychová skúška. Chlapcovi bolo namerané takmer jedno promile alkoholu v dychu. Pretože išlo mladistvú osobu, bol odovzdaný rodičom. Napriek tomu, že po sebe poprevracané smetné nádoby upratal, jeho priestupok proti verejnému poriadku bol vyriešený v blokovom konaní. Poverený príslušník mestskej polície sa však ďalej zaoberá porušením zákazu požívať alkoholické nápoje osobám mladším ako 18 rokov a v zmysle zákona vec oznámi ako na mesto, tak aj na úrad práce sociálnych vecí a rodiny. 

V pondelok 9. septembra v skorých ranných hodinách bolo z jednej čerpacej stanice oznámené, že sa im pri stojanoch váľa opitý muž. Na upozornenie obsluhy, aby priestor kde tankujú vozidlá opustil, tento nereagoval. Hliadka po príchode našla muža, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu. Muž sa nedokázal sám udržať na nohách, stále padal. Pravdepodobne aj tržnú ranu na hlave si spôsobil pádom. Išlo o 56-ročného muža z okresu Tvrdošín, ktorý bol arogantný a agresívny nielen k obsluhe, hliadke mestskej polície, ale aj k privolaným zdravotníckym záchranárom. Z dôvodu, aby nedošlo k napadnutiu zdravotníkov asistovali mestskí policajti pri jeho transporte do nemocnice.  

Zdroj – Tlačová správa Mestskej polície Ružomberok.