Pozrite si oficiálne výsledky volieb v Ružomberku

Ružomberok oficiálne dovolil v nedeľu ráno o 2:50. Okresná volebná komisia vtedy potvrdila zápisnicu z mestského volebného obvodu.

Voľby na primátora mesta Ružomberok

  1. Igor Čombor, MUDr., PhD., 73 r., primátor, nezávislý kandidát, 3665 hlasov
  2. Karol Javorka, MUDr., PhD., 41 r., lekár, gynekológ – pôrodník, nezávislý kandidát, 3131 hlasov
  3. Róbert Kolár, Ing., 45 r., manažér, poslanec MsZ, nezávislý kandidát, 2746 hlasov
  4. Ján Bednárik, Ing., 51 r., vodohospodár, Kresťanskodemokratické hnutie, 1986 hlasov

 

Voľby do Mestského zastupiteľstva v Ružomberku

Volebný obvod č. 1 – Biely Potok (zvolený je 1 poslanec)

  1. Vojtech Macko, 55 r., podnikateľ, Spolu – občianska demokracia, 448 hlasov

Volebný obvod č. 2 – Černová (zvolený je 1 poslanec)

  1. Patrik Habo, 46 r., konateľ spoločnosti, nezávislý kandidát, 393 hlasov
  2. Ľuboš Koreň, 42 r., vedúci predajne, nezávislý kandidát, 353 hlasov

Volebný obvod č. 3 – Hrboltová (zvolený je 1 poslanec)

  1. Anna Šanobová, Ing., 56 r., konateľka spoločnosti, Kresťanskodemokratické hnutie, 237 hlasov
  2. Ľuboš Královenský, 48 r., vedúci autoservisu, nezávislý kandidát, 153 hlasov

Volebný obvod č. 4 – Rybárpole (zvolený je 1 poslanec)

  1. Adriana Stolárová, 39 r., obchodná pracovníčka, Kresťanskodemokratické hnutie, 215 hlasov
  2. Adriána Trangošová, Ing., 51 r., podnikateľka, nezávislá kandidátka, 120 hlasov
  3. Marián Páleš, Ing., 41 r., podnikateľ, Sloboda a Solidarita, 82 hlasov
  4. Magdaléna Špaková Belanová, 65 r., dôchodkyňa, Smer – sociálna demokracia, 25
  5. Juraj Šrámek, Ing. arch., 53 r., architekt, Slovenská národná strana, 15 hlasov

Volebný obvod č. 5Klačno (zvolení sú 4 poslanci)

  1. Ľubomír Kubáň, JUDr., 43 r., právnik, nezávislý kandidát, 1274 hlasov
  2. Ján Bednárik, Ing., 51 r., vodohospodár, Kresťanskodemokratické hnutie, 742 hlasov
  3. Michal Lazár, Mgr., 55 r., riaditeľ školy, nezávislý kandidát, 726 hlasov
  4. Marián Gašaj, Mgr., 56 r., rádiologický technik, Kresťanskodemokratické hnutie, 636 hlasov
  5. Ladislav Valent, 63 r., koordinátor, Smer – sociálna demokracia, 593 hlasov
  6. Patrik Lupták, 42 r., podnikateľ, nezávislý kandidát, 294 hlasov
  7. Ladislav Fínik, Mgr., 53 r., prevádzkový pracovník, nezávislý kandidát, 222 hlasov
  8. Martin Rusnák, Bc., 43 r., štátny zamestnanec, nezávislý kandidát, 192 hlasov
  9. Juraj Šrámek, 25 r., živnostník, Slovenská národná strana, 192 hlasov
  10. Matej Bulla, 35 r., konateľ, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, 162 hlasov

Volebný obvod č. 6 – Polík (zvolení sú 3 poslanci)

  1. Miroslav Zuberec, Mgr., Ing., 47 r., právnik, nezávislý kandidát, 663 hlasov
  2. Karol Javorka, MUDr., PhD., 41 r., lekár, gynekológ – pôrodník, nezávislý kandidát, 537 hlasov
  3. Jana Halušková, Mgr., 66 r., dôchodkyňa, Smer – sociálna demokracia, 413 hlasov
  4. Dušan Mataj, Ing., 56 r., štátny zamestnanec, Smer – sociálna demokracia, 405 hlasov
  5. Jana Štreitová, PhDr., 66 r., dôchodkyňa, nezávislá kandidátka, 313 hlasov
  6. Mária Smiešková, Bc., 49 r., SZČO, Kresťanskodemokratické hnutie, 245 hlasov
  7. Jozef Legerský, 62 r., dôchodca, nezávislý kandidát, 232 hlasov
  8. Jozef Furťo, 58 r., živnostník, Slovenská národná strana, 208 hlasov
  9. Erik Šino, Bc., 33 r., živnostník, Nova, 130 hlasov

Volebný obvod č. 7 – Stred (zvolení sú 2 poslanci)

  1. Martin Hromada, Mgr., PhD., 42 r., riaditeľ odboru kultúry, OKS, 253 hlasov
  2. Roman Zach, Ing., 41 r., samostatný odborný technický pracovník, nezávislý kandidát, 152 hlasov
  3. Viera Rassu Nagy, PaedDr., PhD., 43 r., vysokoškolská pedagogička, právnička, nezávislá kandidátka, 148 hlasov
  4. Juraj Kurňavka, Ing., 45 r., ekonóm, nezávislý kandidát, 137 hlasov
  5. Michal Jaroš, Mgr., 31 r., právnik – advokátsky koncipient, nezávislý kandidát, 133 hlasov
  6. Natália Zelnická, MBA, 20 r., produkčná, Smer – sociálna demokracia, 132 hlasov
  7. Róbert Hlačina, 43 r., kondičný tréner, správca farmy, nezávislý kandidát, 130 hlasov
  8. Zuzana Buntová Bočeková, Ing., 42 r., ekonómka, Smer – sociálna demokracia, 129 hlasov
  9. Katarína Rembovská, Mgr., 42 r., senior analytička, Občianska konzervatívna strana, 120 hlasov
  10. Peter Černák, 59 r., kultúrny pracovník, projektant, Spolu – občianska demokracia, 86 hlasov
  11. Vojtech Jánoš, 46 r., konateľ, nezávislý kandidát, 79 hlasov
  12. Peter Chmelický, 46 r., SZČO, majiteľ firmy, Sme rodina – Boris Kollár, 40 hlasov
  13. Branislav Lamoš, Ing., 61 r., štátny zamestnanec, Slovenská národná strana, 27 hlasov

Volebný obvod č. 8 – Satelity (zvolení sú 2 poslanci)

  1. Vendelín Ružička, Ing., 58 r., živnostník, nezávislý kandidát, 340 hlasov
  2. Ján Kuráň, Mgr.Art., 41 r., učiteľ, podnikateľ, nezávislý kandidát, 279 hlasov
  3. Radislav Kendera, Ing., PhD., 55 r., vysokoškolský pracovník, Kresťanskodemokratické hnutie, 268 hlasov
  4. Pavol Rusko, doc. akad. mal. ArtD., 57 r., vysokoškolský pedagóg, nezávislý kandidát, 220 hlasov
  5. Radoslav Salák, Ing., 37 r., riaditeľ dopravy, Kresťanskodemokratické hnutie, 194 hlasov
  6. Július Janiga, 66 r., dôchodca, Slovenská národná strana, 135 hlasov
  7. Peter Sieklik, 47 r., riaditeľ spoločnosti, Sme rodina – Boris Kollár, 134 hlasov
  8. Peter Janiga, PaedDr., 49 r., štátny zamestnanec, Smer – sociálna demokracia, 120 hlasov
  9. Radovan Birka, JUDr., 41 r., právnik, nezávislý kandidát, 93 hlasov

Volebný obvod č. 9 – Laziny (zvolení sú 2 poslanci)

  1. Stanislav Javorka, 38 r., konateľ, nezávislý kandidát, 345 hlasov
  2. Slavomír Klačko, Ing., 40 r., samostatný odborný ekonóm, nezávislý kandidát, 279 hlasov
  3. Michal Slašťan, Ing., 61 r., zástupca primátora, Kresťanskodemokratické hnutie, 273 hlasov
  4. Ľudovít Beťko, Ing., 37 r., projektant, Sloboda a Solidarita, 173 hlasov
  5. Jakub Ševčík, Bc., 23 r., študent, Kresťanskodemokratické hnutie, 173 hlasov
  6. Radoslava Kanderová, 32 r., podnikateľka, nezávislá kandidátka, 155 hlasov
  7. Dana Sršňová, Mgr., 46 r., riaditeľka spoločnosti, nezávislá kandidátka, 127 hlasov
  8. Miloš Kostík, Ing., 41 r., podnikateľ, Sloboda a Solidarita, 107 hlasov
  9. Zdenko Mastiš, 60 r., regionálny vedúci predaja, nezávislý kandidát, 77 hlasov
  10. Gustáv Kapina, 54 r., invalidný dôchodca, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, 72 hlasov
  11. Jozef Müller, 63 r., inštalatér, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, 31 hlasov

Volebný obvod č. 10 – Baničné (zvolení sú 4 poslanci)

  1. Pavel Šípoš, PhDr., 39 r., učiteľ, Kresťanskodemokratické hnutie, 793 hlasov
  2. Michal Kubačka, Bc., 39 r., rádiologický technik, nezávislý kandidát, 622 hlasov
  3. Miroslav Kerdík, 45 r., manažér správy budov, nezávislý kandidát, 580 hlasov
  4. Tomáš Šošovec, 34 r., SZČO, nezávislý kandidát, 532 hlasov
  5. Vladimír Klimek, Mgr., 41 r., učiteľ, Kresťanskodemokratické hnutie, 507 hlasov
  6. Richard Makovický, Ing., 45 r., výrobca liptovských drobov, OKS, 392 hlasov
  7. Pavol Ivan, Ing., 35 r., podnikateľ, nezávislý kandidát, 368 hlasov
  8. Jaroslav Laclavík, Mgr., 42 r., učiteľ, osobný tréner, nezávislý kandidát, 338 hlasov
  9. Jozef Fecenko, Mgr., PhD., 27 r., sociálny pracovník, Kresťanskodemokratické hnutie, 272 hlasov
  10. Erika Revajová, PhDr., 37 r., riaditeľka zariadenia pre seniorov, Sme rodina – Boris Kollár, 247 hlasov
  11. Tomáš Lavrík, 24 r., administrátor logistiky, Kresťanskodemokratické hnutie, 232 hlasov
  12. Pavol Hurák, 36 r., mestský policajt, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, 186 hlasov
  13. Emil Saniga, 63 r., živnostník, Slovenská národná strana, 182 hlasov
  14. Igor Neumann, 62 r., majster strediska, Smer – sociálna demokracia, 165 hlasov
  15. Miloš Makónyi, Mgr., 41 r., osobný bankár, Občianska konzervatívna strana, 143 hlasov

Volebný obvod č. 11 – Roveň (zvolení sú 4 poslanci)

  1. Milan Šlávka, Ing., 50 r., lesný inžinier, nezávislý kandidát, 850 hlasov
  2. Mária Kramárová, PhDr., 72 r., dôchodkyňa, Smer – sociálna demokracia, 646 hlasov
  3. Juraj Burgan, Ing., 35 r., analytik klientskych služieb, Kresťanskodemokratické hnutie, 628 hlasov
  4. Peter Štupák, 51 r., vedúci mestskej plavárne, Spolu – občianska demokracia, 450 hlasov
  5. Mário Furdek, Mgr., 45 r., vodohospodár, Kresťanskodemokratické hnutie, 437 hlasov
  6. Martina Camberová, Mgr., 32 r., materská dovolenka, Smer – sociálna demokracia, 421 hlasov
  7. Peter Rakučák, 47 r., SZČO, nezávislý kandidát, 421 hlasov
  8. Tibor Lauko, 58 r., vedúci autoservisu, Sme rodina – Boris Kollár, 401 hlasov
  9. Ondrej Konderík, 44 r., údržbár, Kresťanskodemokratické hnutie, 383 hlasov
  10. Miroslav Zigo, 46 r., živnostník, Slovenská národná strana, 241 hlasov
  11. Branislav Tomo, 62 r., vodič – údržbár, Smer – sociálna demokracia, 217 hlasov
  12. Roman Dančo, 47 r., finančný poradca, Šanca, 192 hlasov
  13. Michal Sidor, Bc., 33 r., SZČO, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, 157 hlasov
  14. Ivan Gregor, 46 r., vodič, Komunistická strana Slovenska, 103 hlasov

Zdroj – Mestská volebná komisia

Titulná fotografia – Sčítavanie hlasov v jednom z ružomberských okrskov počas komunálnych volieb 2018. Foto – redakcia