O bicykli, ktorý neukradli, ale našiel sa

Mestská polícia riešila v ostatných dňoch aj dva kuriózne prípady. Muž nahlásil krádež bicykla, ale neskôr vysvitlo, že v opitosti len zabudol, kde ho zamkol. Na Klačne zase nešťastne vyvrel maloletý syn vlastnú mamu na balkóne.

V piatok 8. marca hodinu predpoludním prijal operačný príslušník mestskej polície na tiesňovej linke 159 telefonické oznámenie od obyvateľa ulice Textilná. V oznámení bolo uvedené, že sused, ktorý býva vo vedľajšom byte sám, od rána neotvára. So starším pánom mali susedia veľmi dobré vzťahy, každé ráno spolu pili kávu, no dnes ráno ku nim neprišiel. V byte počuť hrať rádio, no na klopanie sused nijako nereagoval. Hliadka zistila, že dvere na byte sú uzamknuté, do bytu sa nedalo dostať, preto boli privolaní hasiči a aj hliadka štátnej polície. Po tom, ako hasiči dvere otvorili sa zlá predtucha susedov potvrdila, v byte bolo nájdené už bezvládne telo 70-ročného muža. Bol privolaný aj lekár, ktorý úmrtie potvrdil, ďalej si vec na mieste prevzala štátna polícia.  

Ešte v stredu 6. marca večer oznámil na 159-ke obyvateľ neďalekej obce, že mu bol ukradnutý bicykel. Hliadka kontaktovala oznamovateľa, bicykel mal byť uzamknutý pred plavárňou. Bola zhotovená fotodokumentácia miesta odkiaľ mal byť ukradnutý, na mieste neostala ani prestrihnutá zámka, ktorou mal byť zamknutý. Hliadka po zistení popisu bicykla na mieste prijala oznámenie a dohodla sa s poškodeným, že s dokladmi o nadobudnutí príde na mestskú políciu kvôli vyčísleniu škody.

V sobotu 9. marca poškodený kontaktoval mestskú políciu opäť, teraz oznámil, že videl ukradnutý bicykel pred jednou predajňou na ulici Poľná. Hliadka zistila, že bicykel je zamknutý a poškodený tvrdil, že ho tam musel zamknúť zlodej.

Oznamovateľ už bol na mieste na inom bicykli a mal pri sebe aj novú zámku, ktorou bicykel zamkol. Keďže v čase oznámenia nebol poškodený úplne triezvy, poslala ho hliadka domov po kľúčik od starej zámky. Na jeho veľké prekvapenie nielen novú, ale aj starú zámku prineseným kľúčom ľahko odomkol a potom si mohol bicykel zobrať domov. V stredu kvôli opitosti zabudol kde si bicykel nechal.

Obyvateľ sídliska Klačno v sobotu 9. marca telefonicky oznámil, že bol venčiť psa a volala na neho jedna pani z balkóna. Uviedla mu, že malý syn zabuchol balkónové dvere a ona sa teraz nemôže dostať dnu. Malý syn jej nedokáže balkónové dvere otvoriť. V jednom domove sociálnych služieb však pracuje svokra vymknutej ženy, a tá má kľúče od bytu. Hliadka preto kontaktovala svokru a priviezla ju k bytu v čase keď už boli na mieste hasiči aj s hliadkou štátnej polície. Tí nevedeli o náhradných kľúčoch a keby hliadka prišla neskôr boli by bezpečnostné dvere otvorili pomocou náradia, tu ale hrozilo poškodenie zárubne, takto sa to zaobišlo bez škody na majetku.

Zdroj – Tlačová správa Mestskej polície Ružomberok