Norbert Hrnčár Adriánovi Guľovi: Budem s tebou častejšie ako s manželkou 

V priebehu apríla odohrajú futbalisti Ružomberka šesť zápasov. Štyri z toho so Žilinou. Hneď prvý v utorok večer vyhrali. 

Prvý zápas semifinále Slovenského pohára (Slovnaft cup) ukoristili pre seba futbalisti Ružomberka. Pred bezmála 1800 neplatiacimi divákmi (vstup bol zadarmo) zdolali svojho krajského rivala 2:1. 

Po pohárovom polčase spokojnejší Ružomberok 

Stretnutie gólovo otvoril už v 13. minúte hosťujúci Martin Králik, keď sa v päťke presadil hlavou po priamom kope Holúbeka. Ružomberok odpovedal o štyri minúty. Oranžoví zachytili začínajúci sa útok Šošonov, lopta sa dostala k estónskemu legionárovi Arturovi Pikovi, ktorý nestihol ešte vybehnúť zo šestnástky a pohotovou umiestnenou strelou vyrovnal.  

Ružomberok mal potom prevahu, dominoval v počte štandardných situácií, na strely vyhral celkovo 12:6, ale Qoseho pokusy skončili dvakrát len na brvne. 

Opticky väčšiu aktivitu zúročili domáci v druhom polčase. Peter Maslo vysunul na pravej strane v 69. minúte Erika Daniela, ktorý potvrdil svoju formu a presadil sa v súboji s obrancom aj brankárom Volešákom, čím rozhodol o víťazstve Ružomberka. 

„Sme spokojní, ale je to stále len polčas. Nie je to len moja zásluha, myslím, že celé mužstvo hralo dobre a zaslúžili sme si otočiť výsledok,” popísal svoje pocity po stretnutí dôležitý muž Hrnčárovej zostavy Erik Daniel. 

Hostia mali v druhom dejstve tiež dve dobré príležitosti na vyrovnanie – vysokánsky Filip Balaj ale dvakrát mieril hlavou mimo brány. Najmä pri jeho druhom pokuse už aj tribúny vyzerali byť zmierené s vyrovnávajúcim gólom. 

„Už sme všetci dvíhali ruky, ale preto je futbal krásny, že góly padajú aj nepadajú. Mali sme hrať tak, aby prišla ďalšia šanca, keď sme túto nepremenili,” okomentoval najväčšiu príležitosť Žiliny strelec gólu Martin Králik. 

„Je to prehra. Nie je to ideálne, to nás mrzí, ale ešte je tu odveta a z toho pohľadu ten výsledok nie je zlý,” zhodnotil Králik. 

Tréneri spolu častejšie ako s manželkami 

Že sa vlastne zatiaľ nič nestalo bolo cítiť aj z nálady oboch trénerov.  

„Bol to dobrý futbal s nasadením a patričnou snahou o jednoduchosť. To je pochopiteľné, terén nebol jednoduchý a išlo o pohár – nikto nechcel zbytočne zvýšiť riziko chyby,” hodnotil hosťujúci šéf lavičky Adrián Guľa. 

„Sme pritlačení k múru. Chceme ísť do finále, rovnako ako domáci. Nemáme inú cestu, len vyhrať doma tak, aby sme postúpili,” dodal Guľa. 

„Bol to výborný zápas, v tempe, s nasadením. Tešíme sa, že sme vyhrali. Treba však dodať, že je to len polčas. Čaká nás so Žilinou viac zápasov, budem s Adriánom viac ako s vlastnou manželkou, a už teraz bolo vidieť, aké to boli taktické šachy,” vyjadril sa tréner domácich Norbert Hrnčár. 

„Prirodzene, nikto nechcel ukázať všetko. Hľadáme cesty, ako súpera prekvapiť, vymyslieť na neho niečo nové a v tom to budú medzi nami zaujímavé taktické manévre. Chceli sme eliminovať ružomberské krídla, ale zase ich potiahli k víťazstvu,” doplnil Guľa. 

Obaja súperi sa spolu stretnú už v sobotu, opäť v Ružomberku, v 4. kole nadstavby Fortuna ligy. Odveta pohárového zápasu je v pláne v utorok, 17. apríla pod Dubňom. Tam sa obaja súperi stretnú aj v sobotu 28. apríla v rámci 7. kola ligovej nadstavby o titul. 

 

Prvý zápas semifinále Slovnaft cupu, 3. apríla 2018

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 2:1 (1:1) 

Góly: 17. Pikk, 69. Daniel – 13. Králik 

ŽK: 13. J. Maslo, 55. P. Maslo – 60. Chvátal, rozhodovali: Vlk – Mókoš, P. Bednár, 1735 divákov 

Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk – Qose, Ľupták (78. Kostadinov) – Daniel, Gešnábel (73. Haskič), Gál-Andrezly – Gerec (88. Kunca) 

Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Králik, Holúbek – Káčer, Díaz, Pečovský, Škvarka (63. Mráz) – Jánošík, Balaj 

 

Titulná fotografia: Matúš Macík v jednom z úspešných zákrokov v dueli so Žilinou. Zdroj – sita.sk/sme.sk

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.