Netopiera v byte nechytaje. Volajte políciu alebo ochranárov

Netopier v byte na Plavisku, žena obťažujúca zákazníkov v reštaurácii, ale aj bitky na Klačne. Mestská polícia má za sebou pestrý týždeň.

Hliadka mestskej polície si v sobotu 22. septembra všimla muža, ktorý sedel pod prístreškom zastávky autobusu a fajčil. Týmto svojím konaním obťažoval ostatných ľudí čakajúcich na autobus. Takéto konanie je aj v rozpore so zákonom na ochranu nefajčiarov, v ktorom je takéto konanie označené ako priestupok. Preto mestskí policajti po zistení totožnosti uložili 45-ročnému mužovi blokovú pokutu.

Nedeľňajšie popoludnie obyvateľov Liptovskej ulice narušil konflikt medzi dvoma mužmi. Išlo nielen o verbálny, ale aj o fyzický konflikt medzi 27-ročným obyvateľom bytovky, od ktorého si prišiel vymáhať pohľadávku o dva roky starší muž. V čase príchodu hliadky sa už muži fyzicky nenapádali, ani jeden však nechcel vo veci podať oznámenie. Preto po upokojení situácie boli poučení o zákonnej možnosti riešenia ich sporu.  

So žiadosťou o prítomnosť hliadky sa na mestskú políciu obrátil obyvateľ centra mesta. Ako dôvod uviedol, že jeho mladší brat sa doma správa agresívne, napáda ostatných členov rodiny, najmä matku. Hliadka zistila, že mladší syn má psychické problémy a po vysadení liekov sa správa agresívne. Preto privolali rýchlu zdravotnícku pomoc. Zdravotníci konštatovali, že je potrebná hospitalizácia muža. Za asistencie hliadky, keď jeden príslušník šiel v sanitke s pacientom, bol agresívny muž prevezený do nemocnice.

V pondelok 24. septembra sa v pohostinstve na sídlisku Klačno strhla bitka medzi dvoma mužmi, obsluha ihneď kontaktoval mestskú políciu. V čase príchodu hliadky sa síce muži už medzi sebou nebili, no jeden z nich krvácal z nosa. Išlo o 30-ročného Ružomberčana, ktorý sa dostal do konfliktu s o šesť rokov mladším obyvateľom neďalekej obce. Hliadka zistila totožnosť nielen účastníkov konfliktu, ale aj svedkov, ktorí by mohli prispieť k objasneniu veci. Krátko po príchode hliadky mestskej polície sa dostavila na miesto aj hliadka štátnej polície. Pretože došlo k zraneniu osoby pri fyzickom konflikte na mieste prístupnom verejnosti, vec si pre podozrenie zo spáchania trestného činu výtržníctva prevzala štátna polícia.

Zákazníci jedného z podnikov v centre mesta oznámili na tiesňovú linku mestskej polície, že ich obťažuje zákazníčka. Hliadka po príchode do podniku zistila, že 45-ročná žena pod vplyvom alkoholu obťažuje hostí takým spôsobom, že im sadá na kolená, obchytáva ich a keď ju upozornia, že im to nie je príjemné, tak im vulgárne nadáva. Na žiadosť obsluhy, aby z podniku odišla, začala do čašníčky strkať. Kvôli množstvu požitého alkoholu bola so ženou veľmi ťažká komunikácia, preto  ju hliadka v záujme obnovenia verejného poriadku vyzvala, aby podnik opustila. Na mieste boli spísaní svedkovia udalosti a ďalej vec objasňuje poverený príslušník mestskej polície ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.

V utorok v poobedňajších hodinách kontaktovala mestská polícia zamestnanca štátnej ochrany prírody. Dôvodom bolo telefonické oznámenie majiteľky bytu na ulici Plavisko, ktorá v byte chytila netopiera. Ochranár prisľúbil, že pôjde zviera prevziať, prezrie, či je v poriadku a zabezpečí jeho návrat do prírody. Ak by sa podobná vec stala aj niekomu ďalšiemu, odporúčame nechytať zviera holými rukami a kontaktovať mestskú políciu, ktorá následne vyrozumie už spomínanú organizáciu.

Zdroj: Tlačová správa Mestskej polície v Ružomberku.