Nájdenú finančnú hotovosť si nenechali, ale odovzdali ju na polícii

Dvaja nálezcovia finančnej hotovosti si peniaze nenechali, ale kontaktovali mestskú políciu. Okrem toho policajti uprostred noci pomáhali 79-ročnej žene, ktorá spadla v byte a nedokázala sa dostať do postele. Našli tiež maloletých, ktorí fajčili pri kostole. Podrobnosti v texte.

V sobotu 11. januára ráno pristavila na ulici D. Makovického hliadku mestskej polície okoloidúca pani. Tá hliadke odovzdala peňaženku, ktorú práve našla. V peňaženke sa nachádzali osobné doklady aj s finančnou hotovosťou. Na základe dokladov boli nájdené veci odovzdané majiteľovi, 45-ročnému mužovi z Liskovej. 

O pár minút neskôr hliadku pristavil muž z Liptovských Sliačov, ktorý v bankomate Slovenskej sporiteľne našiel finančnú hotovosť. Z dôvodu, že bola pobočka banky zatvorená, hliadka peniaze prevzala, zaevidovala v knihe nájdených vecí a počas pracovných hodín nájdené peniaze spolu so záznamom odovzdala v pobočke banky. 

Príslušník mestskej polície obsluhujúci kamerový systém si v utorok 14. januára podvečer všimol na kamere monitorujúcej okolie kostola troch mladých ľudí. Dve dievčatá a jeden chlapec fajčili a ohorky rozhadzovali okolo seba, hoci hneď vedľa lavičky, na ktorej sedeli, bol odpadkový kôš.  Už na prvý pohľad bolo zrejmé, že nejde o dospelé osoby, a preto vyslal na miesto hliadku. Tá pri kontrole totožnosti zistila, že ide od dve mladistvé osoby, chlapca vo veku 16 rokov a jeho 15-ročnú kamarátku. Trojicu dopĺňalo mladistvé, len 14-ročné dievča. Z dôvodu veku boli všetci traja odovzdaní rodičom ako zákonným zástupcom a vecou sa ďalej zaoberá poverený príslušník mestskej polície, ktorý vec v zmysle zákona oznámi príslušným orgánom.  

Z tiesňovej linky 112 sa so žiadosťou o pomoc obrátili na mestskú políciu v piatok 17. januára tri hodiny po polnoci. Na sídlisku Roveň mala v jednom z bytov po páde ostať na zemi ležať staršia pani. Na adrese, ktorú operátor uviedol, hliadka kontaktovala manžela staršej pani. Ten vzhľadom na vek už nebol schopný manželke pomôcť a zodvihnúť ju. Hliadka 79-ročnej pani pomohla vstať a odprevadila ju do spálne. Našťastie sa pri páde nezranila, nebola potrebná prítomnosť zdravotníckych záchranárov. Po tom, ako sa mestskí policajti uistili, že je pani v poriadku, vrátili sa k hliadkovacej činnosti.

Zdroj – Tlačová správa Mestskej polície v Ružomberku