Nájdená peňaženka i rušenie nočného pokoja zamestnali mestských policajtov

Dvaja nálezcovia peňaženiek, ktoré odovzdali polícii, tá ju vrátila majiteľom. Popíjanie a hluk na Liptovskej, rušenie nočného pokoja hlučnou oslavou, jedna osoba takmer vypadla z balkóna.

V piatok 14. februára odovzdala na mestskej polícii Ružomberčanka peňaženku, ktorú našla na Zárevúcej. Podľa dokladov patrila 23-ročnému mužovi zo sídliska Baničné. Po evidencii peňaženky v knihe nájdených vecí polícia kontaktovala majiteľa a peňaženku mu vrátila.

O štyri dni neskôr zase obyvateľka bytovky na ulici I. Houdeka našla vo vchode takisto peňaženku s dokladmi. Aj v tomto prípade hliadka nájdenú peňaženku prevzala a zistila, že patrí 33-ročnému mužovi z okresu Ružomberok. Pri odchode si mestskí policajti v blízkosti všimli mladého muža pod vplyvom alkoholu. Išlo o majiteľa stratenej peňaženky, ktorú mu na mieste odovzdali.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Počas hliadkovacej činnosti na sídlisku Klačno v sobotu 15. februára hodinu predpoludním si hliadka  mestskej polície všimla na ulici Liptovská za stánkom dvoch mužov. Fajčili a požívali alkohol. Vzhľadom  na to, že v minulosti sa obyvatelia sídliska vo veľa prípadoch sťažovali na porušovanie všeobecne záväzného nariadenia o zákaze požívania alkoholických nápojov na verejnosti práve na tomto mieste, skontrolovali totožnosť obidvoch podozrivých. Išlo o mužov vo veku 30 a 31 rokov, za priestupok proti verejnému poriadku im boli uložené blokové pokuty vo výške 20 eur.

Obyvatelia ulice Antona Bernoláka hodinu po polnoci v nedeľu 16. februára oznámili na tiesňovú linku mestskej polície 159 porušovanie nočného kľudu. Hluk z oslavy sa mal šíriť z jedného z bytov a rušiť ostatných obyvateľov. Podľa oznámenia sa malo na mieste nachádzať niekoľko osôb pod vplyvom alkoholu, pričom jedna z nich takmer vypadla z balkóna. Hliadka po príchode na miesto zistila, že hluk vznikol po tom, ako sa jedna mladá žena pokúsila vyskočiť z balkóna. V čase príchodu hliadky ju už príbuzní odviedli do bezpečia. Boli privolané aj ostatné záchranné zložky, vykonanou dychovou skúškou bolo zistené, že žena mala v dychu takmer 2,5 promile alkoholu. Príbuzní ďalej hliadke uviedli, že už v minulosti sa  mala žena pokúsiť niekoľko krát o samovraždu a preto ju privolaní zdravotnícki záchranári previezli  do nemocnice na vyšetrenie.

Zdroj: Tlačová správa Mestskej polície z 21. 2. 2020