Na Žitnom ostrove vyhrala spravodlivosť. Ružomberok remizoval

Futbalisti Ružomberka v prvom semifinálovom dueli Slovnaft Cupu remizovali v Dunajskej Strede 1:1. Liptáci si tak pred odvetou spravili menšiu výhodu (+ video).

Ružomberok sa v Slovenskom pohári stretol s Dunajskou Stredou po prvýkrát. Na presný zásah maďarského záložníka Dunajskej Stredy Andrasa Schafera z 10. minúty, odpovedal Ružomberok až v závere zápasu.

Vyrovnávajúci gól strelil v 84. minúte Ružomberčan Adam Brenkus, ktorý bol na ihrisku čerstvý. Loptu poslal do siete len necelé štyri minúty po tom, ako sa dostal na trávnik. „Tréner mi stručne povedal, že tam mám ísť, mám skúsiť vystreliť, a hádam to tam padne,“ prezradil jediný strelec Liptákov v tomto zápase Adam Brenkus.

Dunajská Streda dominovala celý zápas. Ružomberku patril len vstup do zápasu a aktívnymi striedaniami ovládol aj záver, v ktorom sa o remíze rozhodlo. „Mali sme výborný úvod zápasu a výborný záver. Je to remíza, ktorá nám vytvorila dobrú pozíciu do odvety,“ poznamenal pre RTVS ružomberský tréner Ján Haspra.

Odhodlane vstúpi do odvety aj mužstvo zo Žitného ostrova: „Čaká nás ešte 90 minút, kedy si môžeme vybojovať postup,“ povedal nemecký tréner FC DAC Bernd Storck na blížiaci zápas v Ružomberku.

Pozrite si zostrih z dnešného semifinálového duelu:

Odveta je na programe o týždeň 24. júna na Štadióne pod Čebraťom „Bude to ťažký, dúfam, že kvalitný zápas. Tešíme sa na súpera z Dunajskej Stredy,“ uzavrel Ján Haspra.

Ružomberčania vycestujú ešte pred odvetou do Michaloviec, kde v nedeľu odohrajú 2. kolo nadstavby skrátenej Fortuna ligy. Aj zápas v Michalovciach, aj domáci zápas Slovnaft Cupu s Dunajskou Stredou odvysiela verejnoprávna RTVS na Dvojke.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 1:1 (1:0)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Kružliak, Šimič, Davis – M. Vida, Schäfer – Fábry (79. Zuberu), Kalmár, Divkovič (46. Bednár) – Ramirez (79. Boateng)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Mrva (81. Madleňák) – Ďungel (72. Kmeť), Kostadinov (45. Filinský), Múdry (81. Brenkus), Takáč, Mojžiš – Regáli, Almási (72. Gerec)

Góly: 10. Schäfer – 85. Brenkus

Žlté karty: 70. Šimič, 73. Blackman, 75. Kalmár – 49. Múdry, 77. Regáli

Rozhodovali: Kružliak – Somoláni, Hancko