Za požiarom bytu bola pravdepodobne cigareta a spánok nájomníka

Ružomberskí hasiči zasahovali v piatok večer pri požiari bytu – garsónky, na Nábreží M. R. Štefánika (Aktualizované 21. 4. 2019).

Dve zranené osoby si v piatok večer vyžiadal požiar garsónky na Nábreží M. R. Štefánika. Potvrdilo to Prezídium Hasičského záchranného zboru.

Zdroj Foto: Katka Števčeková, Roman Šimalčík

Požiar vypukol krátko po 19:30 v byte na piatom poschodí. Podľa miestnych išlo o byt – garsónku.

“Po príchode na miesto udalosti hasiči evakuovali pomocou výškovej techniky jednu intoxikovanú osobu z bytu, v ktorom vypukol požiar. Okrem tejto sa zranila ešte jedna osoba, ktorá sa tiež intoxikovala splodinami horenia. Na mieste sú hasiči z Ružomberka, Martina, Liptovského Mikuláša a dobrovoľní hasiči z Likavky. Na miesto smeruje evakuačný autobus HaZZ pre potreby obyvateľov zasiahnutej bytovky,” informovalo prostredníctvom sociálnej siete Facebook Prezídium HaZZ.

Ani jedna z osôb nemusela byť napokon hospitalizovaná.

Podľa Slávka Hrehu, riaditeľa ružomberských hasičov je pravdepodobnou príčinou cigareta, ktorá po zaspatí 22-ročného nájomníka garsónky podpálila celý byt. Ten po prebratí stihol byt opustiť. Polícia mu v krvi namerala 1,5 promile alkoholu. Povedal to v sobotňajšom vydaní Krimi novín na TV Joj.

Druhou evakuovanou bola 14-ročná suseda, ktorá sa nadýchala splodín. Jej nadýchanie sa splodín si taktiež vyžiadalo lokálne ošetrenie bez hospitalizácie.

Podľa TV Joj pustili obyvateľov späť do bytovky približne po hodine od vypuknutia požiaru.

Okrem toho počas dňa privolali ružomberských hasičov k požiaru trávy v Hrboltovej a dopravnej nehode motocyklistu a auta v Liptovskej Osade, ktorá si taktiež vyžiadala zranenie.

 

Titulná Foto – Požiar bytu na Nábreží M. R. Štefánika v Ružomberku. Zdroj: facebook.com/liptov112.sk