Na ktorých uliciach mesta uvidíte pelotón cyklistov

Dnes o 13:00 štartuje na Námestí A. Hlinku 2. etapa cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Cyklisti sa budú na mieste pripravovať už približne hodinu a pol pred štartom. Poznáme aj ulice, kadiaľ pelotón pôjde a vy si ich môžete pozrieť.

Od mestského úradu sa presúvajú ul. Malý Závoz na pešiu zónu, následne prejdú ul. Podhora na Plavisko, v Baničnom odbočia na ul. Do Baničného a následne na ul. Krčméryho, kde pôjdu popri rieke Revúcej a pri bývalom areáli PD Kosovo sa napoja na št. cestu I/59, odkiaľ pôjdu na Banskú Bystricu. Ostrý štart pretekov bude až pri Bielom Potoku.

Informácie nám potvrdil Radko Moravčík z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline. Zároveň treba rátať s uzáviekrou týchto ulíc krátko pred 13-tou hodinou. Sprejazdnené budú po prejazde pelotónu a sprievodných vozidiel.

Titulná fotografia: Tím Quick Step Floors s doterajším lídrom pretekov Julianom Alaphillipom počas 1. etapy pri Poprade. Zdroj: cycling-info.sk/Igor Stančík

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.