Na hlavnej vlakovej stanici zrekonštruovali nástupište

Rekonštrukcia vznikla na základe iniciatívy Železníc Slovenskej republiky (ŽSR). Dôvodom je opotrebovanosť.

Ak často cestujete vlakom, určite ste si všimli, že na koľajniciach hlavnej vlakovej stanice v Ružomberku je niečo nové. ŽSR od prvého augusta vykonávali komplexnú opravu železničného zvršku na tretej koľaji.

V rámci opráv vykonali viaceré práce. ,,Urobili sme strojné prečistenie štrkového lôžka koľaje, demontovali štyri úrovňové priechody a namontovali sme celkom nové,“ vysvetľuje hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Súčasťou rekonštrukcie bolo aj vybratie koľajových polí, zarovnanie štrkovej vrstvy podvalového podložia, výmena spoločných drevených podvalov, ale aj smerová a výšková úprava koľaje.

,,Cestujem pravidelne, takže som si nové nástupište všimla. Myslím si, že to pomôže hlavne cestujúcim, ktorí do vlaku ťahajú ťažké kufre. Prechod by mal byť teraz oveľa pohodlnejší,“ hovorí o opravách nástupišťa dôchodkyňa Mária z Ružomberka.

Opravy stáli 629 930 eur. ,,Rekonštrukcia sa robila po 46 rokoch, pričom stará koľaj bola ešte z roku 1972. Ide o bežné investičné práce, ktoré vykonávame priebežne,“ informovala hovorkyňa ŽSR.

 

Titulná fotografia: autorka

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka.