Na Ceste na Vlkolínec horela udiareň, bezdomovec hasičom bránil požiar uhasiť

Popadané stromy po veternej smršti, oprava strešnej krytiny školy, otváranie dverí bytu, kde dieťa vymklo matku na balkóne či požiar udiarne, ktorú bezdomovec nechcel dovoliť uhasiť. Ružomberskí hasiči mali uplynulý týždeň čo robiť.

Ružomberskí hasiči vykonali za uplynulý týždeň 15 technických zásahov, dvakrát ich privolali k požiarom.

Hasičov 8.3. privolali ku otvoreniu bytu  na Textilnej ulici. Hasiči byt otvorili za pomoci jednoduchých hasiacich prostriedkov a v byte našli už mŕtvu osobu. Príslušníci polície privolali lekára a pohrebnú službu. Na druhý deň  zabezpečili otvorenie bytu na Veternej ulici, kde maloleté dieťa vymklo matku na balkóne. Hasiči sa do bytu dostali za pomoci náhradného kľúča a balkón otvorili.

V nočných hodinách z 10.3. na 11.3. po veternej smršti hasiči zasahovali deväť krát pri odstraňovaní popadaných stromov na štátnej ceste č. 59, v Hrabove, ceste na Malinô Brdo, na štátnej ceste č. 18 na ulici Baničné a na ulici J. Sladkého v Ružomberku. Hasiči popadané stromy popílili na menšie časti a odstránili z cesty do priekopy.

Hasičov 11.3. privolali aj k oprave krytiny školy na ulici Scota Viatora v Ružomberku. Hasiči z automobilového rebríka odstránili poškodenú krytinu a vymenili ju za novú, čím zabránili jej popadaniu na chodník. V ten istý deň hasiči zasahovali aj pri dopravnej nehode dvoch osobných áut na miestnej ceste v Likavke. Havarované autá odtlačili mimo cesty a zabezpečili ich proti vzniku požiaru. Pri nehode nedošlo ku zraneniu osôb.

Dňa 14.3. hasiči vykonali výjazd ku dopravnej nehode dvoch osobných áut na štátnej ceste č. 18 Pri Ľubochni. O niečo neskôr hasiči zasahovali pri nehode troch osobných áut na štátnej ceste č. 59 pri Ružomberku. Dvom zraneným osobám poskytli predlekársku pomoc a pomohli ich naložiť do sanitky RZP.

11.3. horeli sadze v komíne dielne na ulici Do tehelne v Ružomberku. Do príjazdu hasičov na miesto už sadze v komíne dohoreli a preto hasiči len skontrolovali podkrovné priestory a komín, či nedošlo k ich poškodeniu. Príčinou vzniku požiaru bolo vyhorenie sadzí v komíne. Pri požiari nedošlo ku škode na majetku.

Dňa 13.3. hasiči vykonali výjazd ku požiaru provizórnej búdy (vraj udiarne) na ulici Cesta na Vlkolínec. Hasiči požiar uhasili napriek aktívnemu odporu miestneho bezdomovca. Až po príjazde príslušníkov polície bezdomovec prestal brániť hasičom v ich práci a mohli požiar dohasiť. Pri požiari nedošlo ku škode na majetku, príčinou jeho vzniku bola manipulácia s otvoreným ohňom neznámou osobou.

Tlačová správa o činnosti jednotky Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku