Minulý týždeň polícia pokutovala opitých mužov, ale aj podvodníkov z Rumunska

Na opitých mužov pri stánku upozornil policajtov kamerový systém na sídlisku Kľačno. Kamery pomohli odhaliť aj troch ľudí z Rumunska, ktorí sa v meste chystali zbierať dary pre neexistujúcu organizáciu.

V pondelok, 25.júna, prišla policajná hliadka na sídlisko Kľačno kvôli dvom mužom popíjajúcim alkohol. Obom bola udelená pokuta. V poslednej dobe pribúdajú sťažnosti obyvateľov sídliska najmä na konzumáciu alkoholu a s tým súvisiace znečistenie verejného priestranstva. Mestská polícia bude preto monitorovať sídlisko omnoho viac. Pokuty sa môžu vyšplhať až do výšky 33 eur.

V ten istý deň vošlo auto s evidenčným číslom z Rumunska do zákazu vjazdu na ulici Panská. Na dvoch mužov a jednu ženu, vystupujúcich z tohto vozidla, opäť upozornil kamerový systém. Skupinka ľudí mala so sebou rôzne papiere, medzi nimi aj tie s kolónkami na mená a dary pre neexistujúcu organizáciu.

Na chystajúcu sa zbierku v Ružomberku však nemali od mesta žiadne povolenie. Policajná hliadka im uložila pokutu za priestupok proti bezpečnosti, ale aj proti plynulosti cestnej premávky vo výške 50 eur.