Mestskú políciu opäť zamestnali Ružomberčania pod vplyvom alkoholu aj zatúlané psy

Ružomberskí policajti boli počas uplynulého týždňa niekoľkokrát privolaní k osobám pod vplyvom alkoholu. Vďaka mikročipu pomohla policajná hliadka nájsť aj majiteľov zatúlaných psov, ktorým uložila blokové pokuty.

V piatok 17. januára si mestskí policajti všimli na ulici Podhora voľne pobehujúceho psa bez majiteľa. Hliadka psa odchytila a keďže bol pes označený mikročipom, bol zistený jeho majiteľ. Ten si psa prišiel prevziať na útvar mestskej polície, kde bol priestupok doriešený v blokovom konaní.

V ten istý deň vo večerných hodinách bolo na mestskú políciu oznámené obyvateľkou Ružomberka, že jej do dvora vbehol cudzí zatúlaný pes. Hliadka aj tohto odchytila a zistila číslo mikročipu. Podľa tohto čísla našla v evidencii zvierat jeho majiteľku. Aj tento krát bol priestupok vyriešený uložením blokovej pokuty.

V piatok 17. januára v poobedňajších hodinách dostali mestskí policajti telefonické oznámenie, že po ulici A. Bernoláka sa z centra smerom ku pošte pohybuje pár, muž a žena, ktorí sa váľajú po zemi. Operačný príslušník začal miesto monitorovať kamerou, vďaka ktorej zistil, že dvojica sa stihla presunúť pred kino, no počas toho obidvaja niekoľkokrát spadli. Policajná hliadka napokon zistila, že ide o 40-ročnú Ružomberčanku a 21-ročného muža z Rimavského Brezova. Obidvaja bezdomovci boli pod vplyvom alkoholu, žena si však pri páde spôsobila zranenie na hlave. Z tohto dôvodu bola privolaná zdravotnícka pomoc, ktorá ju previezla do nemocnice na ošetrenie.

V sobotu 18. januára podvečer bolo na mestskú políciu telefonicky oznámené, že pred Rančom v Černovej na zemi leží totálne opitý muž. Išlo o 70- ročného Ružomberčana, ktorý bol v takom stave opitosti, že nebol schopný sa o seba postarať sám. Navyše mal pri sebe psa, ktorého museli mestskí policajti počas zásahu priviazať o blízky strom. Muž odmietal akúkoľvek pomoc od mestských policajtov, nemal nijaké viditeľné zranenie. Nakoľko vonkajšia teplota bola pod bodom mrazu, boli kontaktovaní jeho príbuzní, ktorí po neho prišli.

V podobnom prípade kontaktovala mestská polícia rodinných príslušníkov aj v utorok 21. januára. V poobedňajších hodinách si okoloidúci na ulici Sládkovičova všimli na zemi ležať muža. Vyslaná hliadka našla na mieste 27-ročného muža z Ružomberka a keďže nebol zranený boli prostredníctvom operačného pracoviska vyrozumení jeho rodičia.

Zdroj: Tlačová správa mestskej polície v Ružomberku.