Mestskí policajti pomáhali dezorientovanej dôchodkyni a aj pri odchyte vretenice

Mestskí policajti pomáhali v uplynulom týždni s odchytom vretenice v Baničnom a upozorňovali majiteľku na zabudnutého, zavýjajúceho psa na balkóne. Prácu mali aj po silnom vetre, ktorý v pondelok a utorok potrápil región.

Hodinu po polnoci v sobotu 28. septembra bolo na mestskú políciu oznámené, že na sídlisku Klačno počuť zavýjať psa. Hliadka po príchode zistila, že pes zavýja na jednom z balkónov, no na začiatku nevedela určiť konkrétny balkón. Až za spolupráce obyvateľov zistili, odkiaľ sa šíri zavýjanie. Hliadka sa pokúšala kontaktovať majiteľa psa, no na zvonenie nikto neotváral. Bolo zrejmé, že nikto nie je doma. 

Ráno sa hliadka pokúšala kontaktovať majiteľa bytu, no aj tentokrát to bolo neúspešné. Telefonickú sťažnosť od obyvateľov prijali mestskí policajti aj nasledujúce ráno. To sa im už ale podarilo kontaktovať majiteľku a upozorniť ju na problém. Tá uviedla, že okamžite ide domov, psíka totiž omylom zabudla na balkóne, bola v tom, že psík ju čaká v byte. 

V poslednú septembrovú nedeľu popoludní kontaktoval obyvateľ ulice I. Houdeka mestskú políciu a uviedol, že pri jednej z bytoviek je vretenica. V blízkosti sa často hrávajú deti a oznamovateľ mal obavu, aby nedošlo k uhryznutiu nejakého dieťaťa. Operačný príslušník ihneď kontaktoval štátnu ochranu prírody a o odchyt hada sa postaral pracovník uvedenej inštitúcie a následne plaza vypustil vo voľnej prírode.

Ružomberok bol jedným z miest, ktoré v pondelok 30. septembra potrápil silný vietor. Obyvatelia ulice Žilinská cesta oznámili, že na hlavnú cestu spadol strom. Hliadka našla na ceste spadnutý topoľ, ktorý blokoval jeden jazdný pruh. Do príchodu záchranárskych zložiek hliadka riadila v danom úseku premávku, po príchode dopravnej polície pomohla hasičom s odstránením prekážky z cesty. 

Neskôr zase na sídlisku Klačno vietor poškodil zastávku MAD, kde strhol časť strechy. Boli kontaktované technické služby a mestskí policajti zatiaľ miesto zabezpečili, aby nedošlo k zraneniu osôb a pomohli poškodenú strechu naložiť.

Na sídlisku Roveň zase obyvatelia oznámili, že ponad cestu visí roztrhnuté elektrické vedenie. Hrozí, že spadne na nejaké vozilo, ktoré tadiaľ bude prechádzať. Hliadka po príchode zistila, že ide o káble mestského rozhlasu. Po kontaktovaní a dohovore so zodpovednými hliadka káble odstránila, aby neohrozovali okoloidúcich ani premávku.  

Pár minút po polnoci v piatok 4. októbra si mestskí policajti hliadkujúci v centre mesta všimli staršiu pani. Na otázku či nepotrebuje pomôcť odvetila, že nie, vraj ide ku kaderníčke, kde je objednaná. Hoci sa zo začiatku pani zdala trochu dezorientovaná, po rozhovore s hliadkou si uvedomila koľko je hodín. Neskôr už s hliadkou komunikovala normálne a vedela odpovedať ako sa volá a kde býva. Vzhľadom na to, že pani mala viac ako 80 rokov ju hliadka na služobnom motorovom vozidle odviezla domov a odprevadila až ku bytu.

Zdroj – Tlačová správa Mestskej polície Ružomberok