Mestská polícia pomáhala viacerým opilcom, ale riešila aj prípady poctivých nálezcov

Poctiví nálezcovia vrátili notebook, tablet aj peňaženku. Mestskí policajti chytali v minulom týždni aj sokola v záhrade a pomáhali viacerým opilcom, ktorí sa vinou vplyvu alkoholu zranili.

Pol hodinu predpoludním v piatok 13. septembra sa na mestskú políciu dostavil 40-ročný muž zo sídliska Roveň a odovzdal čiernu tašku. Tú našiel na parkovisku na ulici Štiavnická cesta pred Ústrednou vojenskou nemocnicou. V taške sa nachádzal notebook a tablet. Okrem toho v taške bola aj lekárska správa, na základe ktorej sa podarilo zistiť majiteľa nájdených vecí. Po zaevidovaní v knihe nájdených vecí boli tieto odovzdané majiteľovi v mieste trvalého bydliska. 

Zdravotníckych záchranárov požiadali mestskí policajti o pomoc v piatok 13. septembra. Tentokrát na základe telefonického oznámenia na sídlisku Roveň našli v blízkosti garáží ležať muža. Muž vo veku asi 40 rokov bol v bezvedomí, dýchal, ale vôbec nereagoval na vonkajšie podnety. Aj v tomto prípade bol príčinou zdravotných problémov alkohol, sanitka muža odviezla do nemocnice.  

Alkohol asistoval aj v ďalšom oznámení, ktoré preverovala hliadka mestskej polície. Ráno v sobotu 14. septembra malo podľa oznamovateľa dochádzať k roztržke priamo v centre mesta. Operačný príslušník okamžite vyslal hliadku a miesto začal monitorovať kamerovým systémom. V centre sa nachádzala skupinka osôb a bolo vidno ako dvaja muži majú medzi sebou nejaký spor a v jednej chvíli sa už aj začali po sebe zaháňať päsťami. V ďalšom pokračovaní roztržky už zabránila hliadka, ktorá zistila totožnosť nielen dvoch hádajúcich sa mužov, ale takisto osôb, ktoré sa v čase konfliktu na mieste nachádzali. Všetci však boli pod vplyvom alkoholu a po upokojení situácie boli poučení o ďalšom, zákonnom riešení konfliktu. To si zúčastnené strany rozmysleli a nechceli vo veci ďalej konať. 

Podobne bola vrátená aj peňaženka jej majiteľke v stredu 18. septembra. V uvedený deň oznámila vedúca predajne potravín na ulici Karola Salvu, že si jedna zákazníčka u nich v predajni zabudla peňaženku. Vyslaná hliadka mestskej polície nájdenú vec prevzala, na základe dokladov bola zistená majiteľka, ktorej bola zabudnutá peňaženka odovzdaná v mieste trvalého bydliska. 

V stredu 18. septembra pred obedom preverovala hliadka mestskej polície telefonické oznámenie, že v jednom z vchodov v bytovke na ulici Vavra Šrobára leží na schodišti nejaký muž. Hliadka na medziposchodí našla ležať staršieho muža a zistila, že ten býva vo vchode. Muž sa vracal domov, padol zo schodov a ostal ležať na zemi, kde ho našla hliadka. Okrem toho hliadka zistila, že muž trochu krváca z nosa, sťažuje sa na bolesť hlavy a zvracia. Hoci javil známky požitia alkoholu, bol aj dezorientovaný, čo mohol spôsobiť pád na hlavu. Preto bola privolaná rýchla zdravotnícka pomoc, ktorá muža previezla na ďalšie vyšetrenie do nemocnice. Mestskí policajti ešte asistovali záchranárom s naložením pacienta do sanitky a potom sa vrátili k hliadkovej činnosti. 

Obyvateľ ulice K. F. Palmu na satelitoch sa obrátil na mestskú políciu so žiadosťou o pomoc, pretože v záhrade našiel menšieho dravca, pravdepodobne sokola. Hliadka v rohu záhrady našla učupeného, podľa všetkého zraneného vtáka. To, že sokol neodletel nasvedčovalo, že nie je v poriadku. Mestskí policajti ho odchytili a umiestnili do prepravnej klietky. Následne bol kontaktovaný pracovník Štátnej ochrany prírody SR a dravec mu bol odovzdaný.