Mesto chce kúpiť nové autá pre primátora a potravinovú banku

Škoda Superb a Dacia Dokker by mali stáť spolu približne 50-tisíc eur.

Mestské zastupiteľstvo na februárovom zasadnutí schválilo nákup dvoch nových áut pre primátora a výdajňu potravinovej banky.

„Auto, ktoré používa primátor mesta, bolo zakúpené v lete 2013. Má najazdených 226 423 kilometrov. V roku 2018 bolo v servise šesťkrát, servis stál 2 500 eur,“ píše sa v dôvodovej správe. Podmienkou pri obstarávaní bude, aby dodávateľ odkúpil súčasné primátorovo auto.

Doteraz primátor jazdil na Škode Superb, a pri tejto značke chce mesto aj ostať. Dôvodom je dlhodobá spokojnosť s týmto modelom. „Škoda Superb ponúka za relatívne nižšiu cenu výbavu a spoľahlivosť áut, ktoré sú cenovo omnoho vyššie kalkulované. Škoda Superb spĺňa okrem kvality aj reprezentačné nároky,“ vysvetlil pre Ružomberský magazín hovorca mesta Viktor Mydlo.

Druhým vozidlom, ktoré mesto plánuje zaobstarať, je Dacia Dokker. Slúžiť má nielen výdajni potravinovej banky, ale aj sociálnym pracovníkom pri terénnej práci, uvádza dôvodová správa.

Koľko presne bude stáť jedno a koľko druhé auto, nie je zatiaľ známe. „Pomer, v akom sa schválených 50-tisíc eur rozdelí, bude známy až po výsledkoch verejného obstarávania,“ uviedol hovorca mesta.

Foto – Škoda Superb, ktorú v súčasnosti používa primátor mesta. Zdroj – autor

Vyštudoval som dejepis a náboženskú výchovu, doktorandské štúdium som absolvoval v odbore teória a dejiny žurnalistiky. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku, píšem pre internetový denník Postoj.sk a pre médiá komentujem dianie v cirkvi.