Medzi možnými kandidátmi na primátora sa spomínajú aj mená známych poslancov

Ján Bednárik, Karol Javorka, Róbert Kolár. Aj tieto mená sa spomínajú v súvislosti s novembrovými primátorskými voľbami.

Hoci v niektorých slovenských mestách sa kandidáti na primátora objavujú už niekoľko týždňov, v Ružomberku zatiaľ oficiálne nie je ešte ani jeden.

Práve naopak. Jedno zo skloňovaných mien už zo zoznamu možných kandidátov vypadlo. „Nad primátorskou kandidatúrou som uvažoval, ale nateraz ju vylučujem,“ povedal ešte koncom februára poslanec Ľubomír Kubáň.

Zároveň dodal, že rozhodnutie sa týka len nasledujúceho funkčného obdobia. „V budúcnosti svoju kandidatúru na primátora nevylučujem,“ zdôraznil Kubáň.

Medzi primátorskými kandidátmi by však nemal chýbať poslanec Ján Bednárik z KDH. Jeho kandidatúru nám už pred niekoľkými týždňami neoficiálne potvrdili viacerí ružomberskí členovia hnutia.

Najpriamejšiu odpoveď sme dostali od Bednárikovho straníckeho kolegu a bývalého viceprimátora Stanislava Bellu. „Áno, bude to Ján Bednárik. Svoj program a zámer čoskoro predstaví verejnosti,“ povedal Bella v rozhovore, ktorý vychádza v aktuálnom tlačenom vydaní Ružomberského magazínu.

Medzi veľmi pravdepodobnými kandidátmi sa už dlhší čas spomínajú aj mená ďalších dvoch poslancov – Karola Javorku a Róberta Kolára (na fotografii zľava doprava).

S oznámením či vyvrátením kandidatúry sa neponáhľa ani súčasný primátor Igor Čombor. „Či budem alebo nebudem kandidovať, oznámim až v druhej polovici roka,“ vyhlásil Čombor.

Róbert Kolár je väčšinovým spoločníkom v spoločnosti R PRESS, ktorá je vydavateľom Ružomberského magazínu.

Foto – ruzomberok.sk

Vyštudoval som dejepis a náboženskú výchovu, doktorandské štúdium som absolvoval v odbore teória a dejiny žurnalistiky. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku, píšem pre internetový denník Postoj.sk a pre médiá komentujem dianie v cirkvi.