„Máš tučné ruky!“

„Máš tučné ruky!“…. Tak toto by určite nechcela počuť žiadna žena, dievča, dáma od svojho milovaného partnera, ktorého považuje, alebo by aspoň chcela považovať, za svoju celoživotnú oporu v akýchkoľvek menej príjemných chvíľach svojho života zahŕňajúc aj fyzickú stránku jej zjavu. A pravý muž, ktorý si svoju ženu váži pre to, aká je, nie pre to akú by ju chcel mať si niečo také ani nedovolí povedať.

O to potom viac zamrzí, keď sa partnerka „zhejtuje“ neopodstatnenou sebaľútosťou sama. Ako „správny muž“ zavrhujete tie nezmyselné lži, ktorými sa vaša drahá polovička častuje a venujete jej kompliment pravdy, aká je pre vás krásna, dokonalá, aké má perfektné krivky a ako jej to v tých večerných šatách sekne. No miesto odviatia vetra sebaľútosti a zmeny nálady k vyššiemu sexepílu dostávate ako odpoveď len ponižujúci ironický smiech, ktorým vás označí za akéhosi hlupáčika, ktorý sa ju snaží „oblbnúť“ klišé frázami. Ostávate nemo stáť, neviete, čo dodať. Jej sebaľútosť pokračuje po jednotlivých partiách. Meníte taktiku, opäť pozdvihnete dokonalosť jej fyzického zjavu a aby ste nepôsobili ako lacný lichotník, naznačíte spôsob odstránenia toho nedostatku na rukách, ktorý vyslovila z úst ako posledný. Máte ju za racionálnu ženu, ktorá vyžaduje fakty a nepotrpí si na „ťažkú“ romantiku, preto si myslíte, že to prijme s plným vedomím pravdy a odhodlania, že stačí naozaj málo a môže si splniť prianie. Ale vaše očakávania zmetie lavína hnevu a výčitiek, má chuť zo seba strhnúť šaty a odísť domov, pretože ste ju až na kosť urazili. „Tak ja som podľa teba tučná?“ Nič také ste nepovedali. Opäť nemo stojíte, trasú sa vám kolená a rozmýšľate, čo robiť. Chceli ste jej ukázať cestu k tomu po čom túži. Chceli ste jej len dobre, ale dostali ste pravý opak.

A tak sa neprestávate pýtať: „Kde som spravil chybu? Čo vlastne teda tie ženy chcú?“ Horko ťažko hasíte vzniknutý oheň na streche, sypete si popol na hlavu a ponižujete samého seba, len aby ste nesklamali osobu, ktorá vlastne o pravdu ani komplimenty nestojí. Preto pri najbližších podobných príležitostiach radšej mlčíte, ale aj za to dostávate „hubovú“…

V mojej hlave víri až príliš veľké množstvo otázok, na ktoré hľadám odpovede aj prostredníctvom písania.