Kaufland v Ružomberku zavrú. Aby ho prerobili

Spoločnosť Kaufland začala minulý týždeň s rekonštrukciou svojej prevádzky na Bystrickej ceste. Vyžiada si aj jej úplné zatvorenie.

Nemecký maloobchodný predajca začal prerábať svoje predajne na Slovensku už vlani. Teraz prišiel rad aj na Ružomberok.

„Každú našu predajňu po dosiahnutí určitého počtu rokov po otvorení modernizujeme, aby zostala stále atraktívna pre našich zákazníkov,“ uvádza hovorkyňa spoločnosti Kaufland Slovensko Lucia Langová.

Že sa niečo deje, už pocítili aj ružomberskí zákazníci predajne. Práce začali pred obchodom, ale aj v interiéri, kde prerábajú malé koncesionárske obchodíky.

„Prvé stavebné práce začali 1. augusta, skončiť by sme mali do konca roka. Počas prestavby bude predajňa na krátky čas aj zatvorená, o čom budeme našich zákazníkov včas informovať,“ povedala Langová bez bližšieho spresnenia plánovaného zatvorenia prevádzky. Podľa stavebného povolenia by práce mali byť hotové do konca novembra.

Súčasťou rekonštrukcie je aj zmena vzhľadu interiéru predajne. Ilustračné foto – Kaufland, v. o. s.

Ružomberskú predajňu otvorili ešte v roku 2001. Odvtedy výraznejšími zmenami neprešla. Spoločnosť detaily ružomberskej prerábky nechce prezradiť. Z povolenia na rekonštrukciu je pritom jasné, že obchod ešte pristavia.

Z ostatných rekonštrukcií na Slovensku je však zrejmé, že spoločnosť zavádza malé nákupné košíky, samoobslužné pokladne a snaží sa o väčší priestor v interiéri predajne. Tá prejde aj dispozičnou zmenou.

Pýtali sme aj na ekonomickú úspešnosť ružomberskej predajne v rámci celoslovenskej siete maloobchodov, a taktiež aj na výšku investície. Spoločnosť tieto údaje neposkytla s odvolaním sa na interný údaj.

Titulná fotografia – O rekonštrukcii informuje aj reklama pred obchodom. Zdroj – autor

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.