K žene sa do bytu na ôsmom poschodí nasťahovala užovka

Policajná hliadka riešila krádež, pri ktorej sa mladík ulakomil na tri kľúčenky, i ilegálnu zbierku Rumuna pre sluchovo a telesne postihnutých. Policajtov zamestnal aj had, ktorý sa dostal do bytu na ôsmom poschodí.


Partia mladých ľudí požívala alkohol na ulici Mariánska priamo pod kamerami mestskej polície. Hliadka zistila, že ide o dospelé osoby. K požívaniu alkoholu sa na základe kamerového záznamu priznali a zaplatili blokovú pokutu.

Jeden z kurióznejších prípadov riešila mestská polícia v nedeľu podvečer 13. mája. Mladá žena skladala zo skrine papierovú škatuľu, v ktorej mala odložené veci. Okrem nich sa v škatuli nachádzal aj živý, asi meter dlhý had. Po príchode hliadky sa plaz stále nachádzal na skrini. Mestskí policajti videli, že nejde o užovku alebo vretenicu bežne žijúce na Slovensku. Podľa sfarbenia hada predpokladali, že ide o exotickejší druh. Požiadali o pomoc pracovníka Štátnej ochrany prírody SR. Ten po konzultácii zistil, že ide o užovku amurskú, ktorá nepatrí k jedovatým druhom. Hada odchytil a previezol do Záchrannej stanice pre zranené zvieratá v Zázrivej. Ako sa had dostal do bytu na ôsmom poschodí, ako aj informácie o jeho majiteľovi, sa mestská polícia nezistila.

V utorok 15. mája nahlásil mestskej polícii pracovník SBS-ky obchodného domu na Bystrickej ceste krádež tovaru. Hliadka po príchode na miesto zistila, že podozrivým je 24-ročný Ružomberčan. Muž sa pokúsil ukradnúť 3 kľúčenky v hodnote 12 eur. Mladík sa ku krádeži priznal. Za posledný rok nemal v evidencii priestupkov záznam o krádeži, mestskí policajti vyriešili priestupok uložením pokuty vo výške 33 eur.

Mestskú hliadku v stredu 16. mája zastavili okoloidúci občania, ktorí ju upozornili na neznámeho mladého muža na ulici Podhora. Dával podpisovať istý certifikát pre sluchovo a telesne postihnutých, bol drzý a veľmi dotieravý. Hliadka zistila, že išlo o muža z Rumunska, ktorý na vykonávanie zbierky nemal nijaké povolenie. Za priestupok mu policajti uložili pokutu, mladík musel z miesta odísť.

Zdroj: Tlačová správa z 18. mája 2018 Mestskej polície Ružomberok