Kandidovať za primátora by mal aj Ján Bednárik z KDH

Súčasný poslanec mestského aj krajského zastupiteľstva mal v uplynulých dňoch získať jednomyseľnú podporu ružomberského KDH.

Informáciu o kandidatúre Jána Bednárika nám neoficiálne potvrdili viacerí členovia mestskej organizácie KDH.

Bednárika už mali schváliť všetky tri kresťanskodemokratické kluby, ktoré v Ružomberku pôsobia: mestský, v Bielom Potoku, aj v Černovej.

Samotný Bednárik informácie o svojej kandidatúre nateraz odmietol komentovať. Rovnako zdržanlivý bol aj predseda mestskej organizácie KDH Pavol Šípoš. „V tejto chvíli je predčasné o tom hovoriť. KDH bude mať o dva týždne v Ružomberku celoslovenský snem. Sústredíme sa na ten. Otázka nášho kandidáta na primátora príde na rad neskôr,“ reagoval Šípoš.

O čosi otvorenejší bol mestský poslanec a niekdajší viceprimátor za KDH Stanislav Bella. „KDH bude mať svojho kandidáta na primátora, pričom sa hovorí o Jánovi Bednárikovi. Potvrdiť to ale musí on sám,“ povedal Bella, ktorý zároveň oznámil, že on sa už o poslanecký mandát nebude uchádzať.

KDH od roku 2006 zakaždým postavilo vlastného kandidáta na primátora a vždy ním bol Michal Slašťan. Kým v prvých voľbách uspel, v rokoch 2010 a 2014 skončil druhý. To, že by sa opäť uchádzal o zvolenie do čela mesta, jednoznačne odmieta.

„KDH bude mať vo voľbách nové meno. Mal by to byť Ján Bednárik, ale najprv to musí potvrdiť on spolu s predsedom mestského klubu Pavlom Šípošom,“ uviedol Slašťan, ktorý zároveň priznal, že za poslanca mestského zastupiteľstva kandidovať pravdepodobne bude.

Ján Bednárik sa o miesto v mestskom zastupiteľstve uchádzal už v roku 2006. Kandidoval za obvod Černová, ale neuspel. O štyri roky neskôr sa mu to už ale podarilo. Tentokrát ale kandidoval za sídlisko Klačno. Následne v roku 2013 uspel aj v župných voľbách a stal sa poslancom Žilinského samosprávneho kraja. Post mestského poslanca obhájil v roku 2014 a vlani opätovne aj v krajských voľbách.

Päťdesiatročný Bednárik je ženatý, má dve deti a pracuje vo Vodárenskej spoločnosti Ružomberok. Aktuálne na pozícii výrobno-technického námestníka riaditeľa.

Titulná fotografia – Ján Bednárik, Zdroj – archív Ružomberského magazínu

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.