Javorka predstavil svoj volebný program. V kandidatúre ho podporuje aj Zuberec

Tri mesiace po oznámení kandidatúry sa mestský a župný poslanec Karol Javorka opäť postavil pred médiá, aby predstavil svoj volebný program.

Po Javorkovom boku stáli približne dve desiatky podporovateľov a sympatizantov, z ktorých niektorí budú aj kandidátmi na poslancov mestského zastupiteľstva. Ktorí presne to budú, sa novinári nedozvedeli.

„Budem ich predstavovať postupne. Prvým z nich je akademický maliar Pavol Rusko,“ uviedol Javorka s tým, že kandidátov, ktorí ho budú podporovať, bude mať vo všetkých volebných obvodoch.

Neoficiálne je už dnes známe, že medzi nimi budú aj doterajší mestskí poslanci Ľubomír Kubáň, Juraj Kurňavka, Vojtech Macko, Ján Kolík, Miroslav Kerdík, Patrik Habo a Miroslav Zuberec.

Práve o poslednom menovanom sa hovorilo ako o jednom z možných kandidátov na primátora. Túto ambíciu Zuberec pred časom potvrdil aj v rozhovore pre Ružomberský magazín. Napokon sa však rozhodol podporiť Javorku.

Okrem nezávislých kandidátov na poslancov budú Javorku podporovať aj kandidáti SNS, SaS, OĽaNO a Spolu.

Miroslav Zuberec sa napokon rozhodol podporiť Karola Javorku.

Na otázku Ružomberského magazínu, či vidí možnosť predvolebnej dohody s ostatnými primátorskými kandidátmi, Róbertom Kolárom (nezávislý) a Jánom Bednárikom (KDH), z ktorých by proti súčasnému primátorovi Igorovi Čomborovi kandidoval len preferenčne najsilnejší, Javorka odpovedal, že on nekandiduje proti nikomu, ale za niečo. „Chcem presadiť svoj plán pre zdravý Ružomberok a posunúť mesto dopredu,“ reagoval Javorka.

Jeho volebný program sa zameriava na tri základné oblasti: ozdravenie vzťahu k občanom, k životnému prostrediu a ozdravenie riadenia a hospodárenia mesta. „Je výsledkom práce tímu odborníkov a zároveň reaguje na konkrétne podnety od občanov, s ktorými sa na nás v uplynulých mesiacoch obracali,“ ozrejmil Javorka vznik svojho programu.

Okrem neho už svoj volebný program zverejnil aj Igor Čombor a prvú zo svojich piatich priorít predstavil aj Ján Bednárik.

Foto – autor

Vyštudoval som dejepis a náboženskú výchovu, doktorandské štúdium som absolvoval v odbore teória a dejiny žurnalistiky. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku, píšem pre internetový denník Postoj.sk a pre médiá komentujem dianie v cirkvi.