Hatala s Vlčkom suverénne ovládli duatlon na Malinom Brde

Najlepší Ružomberčan v individuálnej kategórii bol na v horskom cross duatlone celkovo druhý Tomáš Gazdarica.

Už piaty ročník horského duatlonu z Hrabova na Maliné Brdo absolvovalo v sobotu 147 pretekárov. Viac ako stovka v individuálnej kategórii, 38 pretekárov vytvorilo dohromady 19 súťažných štafiet.

Kolegovia z práce

Práve v tých si suverénne počínala ružomberská dvojica Milan Hatala – Matúš Vlčko. Kolegovia v práci, v známej černovskej stavebnej firme, zložili v pretekoch neporaziteľný tím. Vyhrali s viac ako šesť minútovým náskokom.

„Je to taký teambuilding. Pracujeme spolu a Milan ma oslovil, či to neskúsime spolu aj na športových pretekoch. On je výborný cyklista, ja trochu pobehujem, tak sme išli. Vypálilo do dobre,“ vravel v cieli jeden z najlepších bežcov v meste Matúš Vlčko.

Aktuálne sa pripravuje na Berlínsky maratón, čo bude vrchol jeho sezóny. Po Hrabovskom triatlone sa nechal zlomiť aj na duatlon, hoci to celkom neladí s kalendárom jeho zodpovednej maratónskej prípravy.

„Dnes som mal mať regeneračný deň. Takže v rámci oddychu som šiel pretekať. Na krosové behy sa nešpecializujem, a hoci boli výborné podmienky, nešlo sa mi ani tak ľahko. Bolo to utrápené, ale v porovnaní s konkurenciou výsledok nie je zlý,“ hodnotil bežecký člen víťaznej štafety Vlčko.

Pre športových fanúšikov však bolo jasné, že ak sa dala dokopy dvojica Matúš Vlčko – Milan Hatala, bude to dobrý výsledok. Obaja sú v cyklisticko-bežeckom svete už známi.

„Áno, je to tak. Rátali sme s tým, že keď sa obom podarí dosiahnuť plánovaný výkon, tak debna by to mala byť,“ podľahol provokačným otázkam cyklista Milan Hatala a nezapieral, že ambícia oboch bola víťazná.

„Poznáme Matúšove výkony. Ja som sa tiež pripravoval zodpovedne, náhodou sa mi podarilo aj zlepšiť čas z minulého roka, takže sme verili, že to dopadne úspešne,“ dodal úspešný Černovčan.

Víťaz Ján Zmrhala šliape do cieľa. Foto – facebook.com/123athlon

Preteky si vyberá

Víťazom v individuálnej kategórii sa stal Ján Zmrhala z Rajca. Štyri a pol kilometrové stúpanie a rovnako dlhý beh zvládol za 41 minút a desať sekúnd. Vlani piaty stál tentoraz na stupňoch víťazov.

Výborný výsledok dosiahol v tomto roku 43-ročný Ružomberčan Tomáš Gazdarica. Veteránsku kategóriu nad 40 rokov suverénne vyhral. Celkovo skončil druhý s odstupom 24 sekúnd.

Tomáš Gazdarica počas pretekov. Foto – facebook.com/123athlon

„Išiel som čo to dá. Lokalitu veľmi dobre poznám, cítil som sa dobre a som aj spokojný s umiestnením i výsledným časom,“ hovoril Tomáš v cieli, keď ešte v oficiálnych výsledkoch figuroval ako tretí. Organizátori však spravili korekciu výsledkov a najrýchlejšieho juniora Róberta Judiaka z Brezy odsunuli až na celkové 4. miesto.

Gazdarica zaujal výborným časom na bicykli, bol dokonca rýchlejší, ako najlepší cyklista v štafetách, a to ho pritom všetci poznáme najmä ako skvelého bežca.

„Práveže v poslednom čase viacej bicyklujem. Telo neoklamem a beh je voči nemu neúprosný. Snažím sa to preto trochu vyvážiť a venujem viacej času bicyklu a ukázalo sa to aj na tom čase.“

Tomáša je v posledných mesiacoch viacej vidieť pri organizátorských športových prácach, na Maline Brde alebo pri Ružomberskej bežeckej lige, ako na trati niektorých pretekov. Keď sa však ukáže, zväčša je z toho cenné umiestnenie.

„Vzhľadom na môj vek si už preteky vyberám. Snažím sa viacej regenerovať. Ukážem sa ešte na triatlone, ktorý patrí do tejto série 123athlon, a potom by som chcel bežať aj vrcholom Sidorova, čo je súčasťou Ružomberskej bežeckej ligy,“ prezradila svoj najbližší športový program už legenda ružomberského behu.

Martin Šramo bol v cieli ako druhý najrýchlejší Ružomberčan. Foto – autor.

Druhý najlepší čas z Ružomberčanov dosiahol celkovo 19-ty Martin Šramo. Mladý, 29-ročný bežec, ktorý sa ukazuje na viacerých ružomberských cyklistických či bežeckých podujatiach.

„Konečne sa mi podarilo prísť na tieto preteky. Šiel som ich prvýkrát a veľmi som sa tešil. Bicyklovalo aj bežalo sa mi dobre, rozložil som si sily, aby som zvládol strmé úseky. Keď teraz o tom hovorím, tak možno že by sa dalo ísť aj tuhšie, aj v depe rýchlejšie, ale inak to hodnotím pozitívne.

Najrýchlejšou ženou pretekov bola slovenská skialpinistka Simona Triznová z Bobrovca.

Kompletné výsledky pretekov nájdete tu.

Titulná fotografia – Milan Hatala (vľavo) a Matúš Vlčko, víťazi štafiet na Cross duatlone 2019. Zdroj – archív Milana Hatalu.

Na štarte pretekov Hrabove. Foto – autor.