Hasiči zasahovali v týždni v Hubovej, ale aj pri zamknutých bytoch

Ružomberskí hasiči zasahovali za uplynulý týždeň pri jednom požiari. Skrat bojlera vznietil plamene v kotolni rodinného domu v Hubovej. Zvyšok ich zásahov tvorili dopravné nehody, ale aj k uzamknutým bytom, ktoré bolo treba otvoriť.

Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku za obdobie od 4. do 10. októbra 2019 vykonali sedem výjazdov ku technickým zásahom a jeden k požiaru. 

V piatok 4. októbra vykonali hasiči výjazd ku prevrátenému traktoru a zranenej osobe v Liptovských Sliačoch, ale po príjazde na miesto hasiči zistili, že sa jedná o zranenú osobu, ktorú jej syn priviezol v osobnom aute z iného okresu. Hasiči zranenú osobu pomohli naložiť do sanitky a vrátili sa na hasičskú stanicu.

V ten istý deň boli hasiči privolaní ku otvoreniu bytu na Poľnej ulici v Ružomberku. Hasiči sa do bytu na druhom poschodí dostali po výsuvnom rebríku cez otvorené okno v byte vypli plynový sporák a byt zvnútra otvorili.

Na druhý deň, v sobotu 5. októbra hasiči zasahovali pri odstránení uniknutého oleja na parkovisku, tiež na Poľnej ulici. Uniknutý olej posypali vapexom a pozbierali do zbernej nádoby a pod poškodenú olejovú vaňu osobného auta podložili zbernú nádobu.

V nedeľu 6. októbra správca bytovky na ulici V. Šrobára privolal hasičov k otvoreniu bytu na 7. poschodí. Hasiči byt otvorili za pomoci hydraulickej techniky a zistili, že porucha na vodovodnom potrubí sa nenachádza v byte, ale tesne pod ním na hlavnom potrubí. Odporučili správcovi odstaviť vodu a privolať vodárov na opravu potrubia.

V pondelok 7. októbra zasahovali pri dopravnej nehode dvoch osobných áut na Žilinskej ceste. Uniknuté kvapaliny posypali vapexom a pozbierali do zbernej nádoby a jedno poškodené auto odtlačili mimo cesty, druhé bolo pojazdné. Pri nehode nedošlo ku zraneniu osôb.

V stredu 9. októbra boli hasiči privolaní ku nehode dvoch osobných áut na ulici Do Baničného, kde jednej zranenej osobe poskytli predlekársku pomoc do príjazdu sanitky a úlomky plastov pozbierali do zbernej nádoby.

Aj 10. októbra hasiči za navijakom vytiahli na krajnicu cesty havarované osobné auto, ktoré skončilo v priekope vedľa štátnej cesty č. 59 pri Liptovskej Osade. Pri nehode nedošlo ku zraneniu osôb.       

Za uplynulé obdobie došlo v okrese Ružomberok k jednému požiaru – v kotolni rodinného domu v obci Hubová. Do príjazdu majiteľ s miestnymi dobrovoľnými hasičmi požiar uhasil a hasiči okresného riaditeľstva odvetrali priestor kotolne pomocou pretlakového ventilátora a dymiace kartóny vyniesli na voľné priestranstvo, kde ich uhasili. Príčinou požiaru bol elektrický skrat na bojleri. Škoda spôsobená požiarom bola majiteľom odhadnutá na 600 eur a hasiči uchránili zariadenie kotolne za 9-tisíc eur. Pri požiari nebola zranená ani usmrtená žiadna osoba.

Zdroj – Tlačová správa Hasičského a záchranného zboru Ružomberok, 11. októbra 2019.