Víkend je bez blokády, no kamionisti sa chcú v pondelok vrátiť. Pozrite si fotky z piatka

Mesto si cez víkend vydýchlo po dvoch dňoch blokády. Pozrite sa, ako to vyzeralo v piatok, kedy kamionisti s blokádou pritvrdili.

Križovatka pri Mondi SCP bola zablokovaná z troch hlavných smerov. Kamionisti zatarasili smery na Mikuláš, Bystricu aj Žilinu. Od 10:00 bol prejazd mestom veľmi komplikovaný. Polícia usmerňovala premávku osobných áut aj priamo cez ulice mesta.

Tranzitujúci vodiči v smere Žilina/ Dolný Kubín – Banská Bystrica a opačne si tak pozreli aj Zarevúcu, Poľnú ulicu a prešli popred City Market alebo sídlisko Roveň.

V smere z Banskej Bystrice na Liptovský Mikuláš prechádzali osobné autá po Štiavnickej ceste okolo Ludrovského kostolíka a cez Štiavničku.

Smer Žilina – Mikuláš a opačne púšťala polícia cestou III. triedy cez Likavku a Liskovú, kde si opäť odniesli problematickú dopravu cez Ružomberok. Tentoraz nie kvôli zápcham, ale kvôli blokáde.

Kamionisti púšťali autá záchrannej služby a mestom prešiel v piatok krátko predpoludním aj konvoj, ktorý viezol ťažkú techniku z demolácie zhorenej prešovskej bytovky.

Kamionisti nám potvrdili, že víkend bude v Ružomberku bez blokády. Ak sa však Únia autodopravcov nedohodne s ministerstvami dopravy a financií na svojich požiadavkách sú odhodlaní sa od pondelka znovu vrátiť aj do Ružomberka.

Titulná fotografia: Kamióny stojace na Považskej ulici.

Považská ulica: Pravý pruh bol počas dňa blokovaný aj na Žilinskej cesta až po Polík.
Kamióny na Považskej ulici.
Kamióny na Považskej ulici.
Kamióny na Považskej ulici, inak bola premávka zväčša riedka oproti bežným dňom.
Kamión blokoval cestu aj na Nábreží Milana Rastislava Štefánika. Hlavný ťah v smere z mesta na Mikuláš alebo Banskú Bystricu.
Kamión blokoval cestu aj na Nábreží Milana Rastislava Štefánika. Hlavný ťah v smere z mesta na Mikuláš alebo Banskú Bystricu.
Križovatka pri Mondi SCP v piatok podvečer. Tak pokojná nebýva ani v noci.
Polícia usmerňovala nákladnú a osobnú dopravu na všetkých vjazdoch do mesta. Policajti stáli aj na zablokovanej križovatke pri Mondi SCP.
Križovatka pri Mondi SCP.
Zablokovaná Bystrická cesta – asi 100 metrov od hlavnej križovatke pri Mondi SCP.
Kamionisti pri svojich autách. Počas dňa si vypočuli mnoho povzbudivých slov od okoloidúcich vodičov. Našli sa aj takí, ktorí im nadávali. Vraj majú ísť pred Úrad vlády.
Križovatka pri Mondi SCP bola z troch strán zablokovaná.
Kamióny stáli v pravom pruhu na Bystrickej ceste a čakali 20:00, kedy blokáda skončila.
Bystrická cesta plná kamiónov.

Foto – Peter Kravčák