Druhú sériu slovenského seriálu Kuchyňa opäť natáčajú v Ružomberku

Ak ste si boli v posledných týždňoch pochutiť na liptovských špecialitách v Čutkovskej doline, mohli ste zazrieť známych slovenských a českých hercov. Nedávno sa tam začala nakrúcať druhá séria komediálneho seriálu Kuchyňa.

Malebná dolnoliptovská príroda učarovala tvorcom sitkomu už počas nakrúcania prvej série, ktorú tu filmovali vlani na jeseň. A hoci dnes vzniká pod taktovkou novej produkcie, lokalita zostáva rovnaká. Hlavným centrom diania je koliba v obľúbenej doline.

„Miesto natáčania sme vybrali nielen na základe krásneho prostredia, ale aj vďaka peknému areálu. Sú tu situované rôzne koliby, kaplnka, hospodársky dvor, či altánky. Navyše, mali sme tu skúsenosť už z natáčania prvej série,“ vyratúva dôvody PR manažérka Markízy Michaela Hircová.

Herci a televízny štáb tu boli nakrúcať počas jesene už dvakrát. Kedy sa seriál bude vysielať na televíznych obrazovkách ešte televízia Markíza nechce zverejniť. Už teraz je však isté, že si v ňom opäť zahrajú Ružomberčania.

„Miestnych ľudí používame do nehovoriaceho komparzu v priestoroch koliby ako hostí. Na základe kastingu budeme využívať aj hercov z ochotníckeho divadelného súboru z Liptovského Mikuláša a z Divadla Commedia Poprad,“ hovorí o malých epizódnych postavách účinkujúcich v Kuchyni Michaela Hircová.

Sitkom z dielne mladého režiséra Jakuba Krónera je natočený podľa ruského seriálu. Hrajú v ňom mnohé známe tváre ako Monika Hilmerová, Lukáš Latinák, či Martin Dejdar. Okrem Ružomberka sa natáča aj v ateliéroch v Bratislave.

Titulná fotografia: TV Markíza

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka.