Do Baničného už prišli prázdniny

Zábavné dopoludnie pre rodičov s deťmi z Baničného opäť pripravili predovšetkým miestni poslanci.

V sobotu dopoludnia ani krátky dopoludňajší dážď nezabránil dobrej nálade a viac ako dvom stovkám Ružomberčanov, aby sa prišli zabaviť do Baničného.

Miestni poslanci, spolu s ďalšími aktivistami tu pripravili už štvrtý ročník podujatia A prichádzajú prázdniny.

„Predovšetkým chceme utužiť komunitu z Baničného, ale aj širšieho okolia. Aby prišli rodičia s deťmi, stretli sa, trochu zabavili, strávili spoločne aspoň krátky čas,“ vysvetľuje jeden z hlavných organizátorov, poslanec za miestne sídlisko Pavol Šípoš.

Najmä deti sa mohli predviesť, ale aj pozrieť, ako šikovní sú na umeleckom pódiu ich vrstovníci z materskej školy na Bystrickej ceste, základnej školy Sládkovičova a Strednej zdravotníckej školy M. T. Schererovej z Ružomberka. Stredoškoláci vystúpili s divadlom O psíčkovi a mačičke.

Pripravené boli tiež viaceré súťažné a kreatívne stánky od Sposa (Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom), eRKa (Hnutie kresťanských spoločenstiev detí), svojimi skúsenosťami prispeli aj ružomberskí skauti, a tiež študenti strednej zdravotníckej školy, ktorí pripravili ukážky poskytovania prvej pomoci a na počkanie merali záujemcom tlak.

„Zvlášť užitočné a kreatívne boli tvorivé dielne, kde sme pozvali pernikárku a šperkárku. Obe z Baničného, ktoré deťom ukázali, a napokon si aj samé mohli skúsiť, ako si vytepať šperk či vyzdobiť perník,“ doplnil Šípoš.

Podujatie už štvrtý rok po sebe na konci školského roka pripravili miestni mestskí poslanci za KDH Pavol Šípoš a Stanislav Bella v spolupráci s poslaneckým kolegom z Klačna, Jánom Bednárikom. Tento rok priložili ruku k organizačnému dielu aj miestni obyvatelia Vladimír Klimek a Jozef Fecenko.

Ukážky poskytovania prvej pomoci od študentov strednej zdravotníckej školy.
Cukrová vate ide medzi deťmi vždy na odbyt.
Vladimír Klimek (vľavo), Pavol Šípoš (s mikrofónom) a Ján Bednárik (vpravo), traja z organizátorov podujatia.
Maľovanie na tvár nechýba na žiadnej súčasnej akcii pre deti.

Fotografie z podujatia – Zdroj: Pavol Šípoš