Dlhšiu dobu už podteká

Vodná fontána stojaca pár metrov od robustných dverí Mestského úradu v Ružomberku sa môže stať osudnou pre prichádzajúcich a odchádzajúcich z Námestia Andreja Hlinku.

Určite, ak si to nikto z miestnych a kompetentných úradníkov nevšimol, potom je to len fakt pre tých, ktorí na pretekajúci potôčik samospádom občas stupia. Kopček akokoľvek nie je až tak strmý, no ak cez noc príde k neočakávanému schladeniu pod mínus dva až tri stupne, potom môže byť zradný. A ľad už mnohých Ružomberčanov kráčajúc po závoze zradil a poslal so zlomeninou do nemocnice.

Nedávno sa jedna z excelentne zasadených gúľ, ohraničujúcich priestor, kde sa autom už nesmie, pohla a daj sa svete vyvolala záhadu, že sa nič nikomu idúc hore Veľkým závozom nestalo. No stať sa môže pošmyknutím na potôčiku, keď podtekajúca fontána bude naďalej zbytočne chrliť svoje litre vody v neistom novembrovom počasí.

Nevdojak vo veľkom očakávaní sa aj stane, že ju niekto na niečí príkaz zastaví. Je načase, a potom jej aj bude zadosť učinené, ak sa na jar 2019 opraví. A opraví tak, aby sa nemusela za 4 či 5-tisíc (?) demontovať a rúcať tak, ako tá, čo do 2015 roku stála ako nefunkčná, chátrajúca, opustená a vyschnutá ruža na Madačovej ulici pri pizérii. Veď aj vajce pri čiernej búdke letnej cukrárne už konečne nepreteká a jeho voda netečie po pešej zóne Mostovej ulice. A vraj sa nič v meste neopravuje.

Zaujímam sa o Ružomberok a spoločnosť okolo nás.