Divadelníci z Ružomberka uspeli na Hviezdoslavovom Kubíne, odniesli si bronz

Divadelný súbor Fireball zo ZUŠ Ľ. Fullu si z celoštátnej súťaže Hviezdoslavov Kubín odniesol bronzové ocenenie. Mladí dramatici zaujali odbornú porotu predstavením Pezachson, ktoré nacvičili pod vedením Anny Mišurovej.

Už v poradí 65-krát vítal Dolný Kubín recitátorov poézie, prózy a divadla poézie, ktorí sa zúčastnili celoštátnej postupovej súťaže Hviezdoslavov Kubín v dňoch 18. – 22. júna v priestoroch Mestského kultúrneho strediska, aby si uctili pamiatku jedného z najväčších básnikov Slovenska Pavla Országha Hviezdoslava.

Na javisku sa vystriedalo cez 215 účinkujúcich, ktorí odprezentovali svoje umenie. Porota v zložení profesionálnych režisérov, dramaturgov, scénografov nemala ľahkú úlohu. Na javisku sa stretli účinkujúci, ktorí na sebe celý rok tvrdo pracovali a ktorých rozbor odbornej poroty posúva každý rok vpred. Do celoštátnej súťaže postúpil divadelný súbor Fireball, literárno-dramatický odbor ZUŠ Ľ. Fullu,pod vedením režisérky Anny Mišurovej,  ktorý zaujal svojím predstavením Pezachson a odniesol si zo súťaže Bronzové pásmo.

Členovia Divadelného súboru Fireball účinkujúci v hre Pezachson s A. Mišurovou. Foto – ZUŠ Ľ. Fullu.

Zdroj – Tlačová správa ZUŠ Ľ. Fullu. Foto – ZUŠ Ľ. Fullu.