Čo sme my horší?

Začala sa svadobná sezóna. Z kanálov, ktoré sa snažia zarobiť na ľudskej márnotratnosti, sa ozýva: „Po takejto sexi neveste túži každý ženích!“ Alebo: „Žiadna svadba sa nemôže zaobísť bez luxusnej výzdoby!“

Spoločnosť si už zvykla zovšeobecňovať a diktovať, čo je správne. Ostatne aj tí, čo majú najviac rečí o slobode prejavu, uznávajú len jediný – ten svoj – názor.

Aj svadbe sa tak patrí, aby bola ako cez kopirák. Zaujímavý je hlavne výber hudby počas svadobnej zábavy.

Tých, čo bežne počúvajú Jede, jede mašinka a iné odrhovačky, zrejme nie je až tak veľa. Tento štýl obzvlášť zavrhujú mladí ľudia.

Čuduj sa svete, na svadbách či stužkových sa podobné skladby zvyknú brať ako povinná jazda. Mnoho ráz rozjaria aj tých, čo majú celkom iný vkus. Nadšení tanečníci sa dokonale uspokoja s tým, nad čím obvykle ohŕňajú nos. A nie vždy za ten mentálny výpadok môže alkohol.

Podobné výbery často sprevádzajú aj iné aspekty života. Veď čo sme my horší než ostatní?

 Ilustrácia – autorka

Som vyštudovaná žurnalistka, zaujíma ma kultúra a história dolného Liptova. Rada píšem o problémoch a záujmoch bežných ľudí, cez ich svedectvá sa snažím pripomínať hodnoty, na ktoré by spoločnosť nemala zabúdať. Zároveň pracujem v oblasti zabezpečenia bezpečnosti priemyselných inštalácií.