Chcel sa vyhnúť zrazenému medveďovi, no prišiel o život

Tragická dopravná nehoda sa stala v ranných hodinách na ceste za obcou Biely Potok. Vyžiadala si život 44-ročného vodiča.

Vodič smerujúci od Banskej Bystrice predbiehal nákladné vozidlo. Zaradil sa pred predchádzaný kamión a zrazil medveďa. Po zrážke bol medveď odhodený do protismeru, kadiaľ v tom čase prechádzal vodič vozidla Ford Galaxy, ktorý sa chcel vyhnúť zrazenému medveďovi. Prešiel do protismeru pod práve prechádzajúci kamión, kde prišiel o život.

,,Prípad prevzala vyšetrovateľka, ktorá začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania,” uzavrela hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

Polícia upozorňuje vodičov, aby boli na miestach, kde je veľká pravdepodobnosť, že sa zver na ceste objaví, mimoriadne opatrní. Zároveň radí, že ak sa už zviera dostane na vozovku, nesmú sa mu vyhnúť vo vysokých rýchlostiach. Následky šmyku môžu byť oveľa horšie, než samotná zrážka so zvieraťom.

Ak vodič zrazí poľovnú zver, ktorá tvorí prekážku v cestnej premávke, musí ju označiť výstražným trojuholníkom a zavolať políciu.

Polícia ďalej informuje vodičov, aby práve v jesennom období používali skôr ,,stretávacie” osvetlenie ako prvky ,,denného” svietenia, ktoré robia vozidlo viditeľným iba spredu. Stretávacie svetlá umožnia, aby vás dobre videli aj vodiči za vami.

 

Zdroj – Tlačová správa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline