Architekt Fischer označil primára Urbana za „ružomberského Mengeleho“

Vydavateľ dvojtýždenníka Spoločník Pavol Fischer v poslednom vydaní novín označil primára interného oddelenia ÚVN Miroslava Urbana, ktorý kandidoval do europarlamentu za ĽSNS, za „ružomberského Mengeleho“. Vec si už medzi sebou údajne vyjasnili (pokračovanie).

V článku nazvanom Mengele ako vzor architekt Pavol Fischer, ktorý je dlhoročným vydavateľom Spoločníka, napísal: „Podozrievať primára Urbana z ÚVN, že nerozumie tomu, za akú stranu kandidoval do eurovoleib, by bolo jeho zjavným podceňovaním. Nemyslím si, že som jediný, kto nedokáže pochopiť, ako sa dá s čistým svedomím skĺbiť lekárske povolanie s filozofiou extrémistickej strany adorujúcej fašistický Slovenský štát a jeho predstaviteľov.

Nevedno, čomu sa ,ružomberský Mengele´ na predvolebných plagátoch tak uškŕňa. Či desiatkam vypálených slovenských obcí, deťom za živa pohádzaným do vápenky, alebo desiatkam tisíc spoluobčanov povraždených vo vyhladzovacích táboroch počas druhej svetovej vojny. Ťažko povedať. Isté však je, že takýto človek by nemal pracovať v Ústrednej vojenskej nemocnici Slovenského národného povstania, nieto v nej ešte zastávať post primára.“

Pavla Fischera aj Miroslava Urbana sme oslovili so žiadosťou o reakciu, no obaja sa ku kauze odmietli verejne vyjadrovať.

Fischer však poznamenal, že s Urbanom si zatelefonovali a celú vec si medzi sebou vyjasnili.