Polícia riešila v týždni aj prípad na toaletách fajčiaceho študenta

Policajti boli tento týždeň privolaní ku krádeži, ale aj do budovy strednej školy, kde na toaletách fajčil žiak. Mestská polícia pomohla aj stratenému chlapcovi v autobuse.  

Mestská polícia mala aj tento týždeň plné ruky práce. V utorok 19. februára opitý muž v telefonickom oznámení povedal, že bol okradnutý. Nachádzal sa na ulici Plavisko a tvrdil, že mu ukradli mobil aj peňaženku s dokladmi. Hliadka sa preto spýtala, ako podal oznámenie, keď mu ukradli mobil. Nakoniec sa našiel v mužovom vrecku. Rovnaké vysvetlenie mali aj zmiznuté peniaze a doklady. Kapsička, v ktorej mal uschované osobné veci mu visela na krku, nemal ju však vpredu na bruchu, ale visela mu vzadu na chrbte. Po tomto vysvetlení hliadka z miesta odišla.

O deň neskôr privolal vodič autobusu hliadku na konečnú zastávku v Černovej. V autobuse ostal 9-ročný chlapec z Likavky. Tvrdil, že chcel ísť pozrieť kamaráta, no zablúdil. Chlapec nevedel, kde sa nachádza a preto sa rozhodol, že radšej bude sedieť v autobuse. Motohliadka chlapca odviezla rodičom.

V ten istý deň zavítali ružomberskí policajti do jednej zo stredných škôl. Na toaletách bol pedagógom prichytený žiak, ktorý tam fajčil. Po zistení totožnosti sa vysvetlilo, že ide o dospelého žiaka, ktorý si bol vedomý porušenia zákona na ochranu nefajčiarov. A keďže jedným z miest, kde je fajčenie zakázané je aj školské zariadenie, bola mu uložená bloková pokuta.

Vo štvrtok 21. februára bolo na tiesňovú linku oznámené, že v obchodnom dome Kaufland došlo ku krádeži. Muž vzal fľašu alkoholu, no nezaplatil. Z obchodného domu sa mu však nepodarilo odísť. Na miesto bola privolaná mestská polícia, ktorá zistila totožnosť podozrivého. Išlo o 59-ročného muža z okresu Snina, ktorý sa ku krádeži priznal. Priestupok proti majetku bol na mieste vyriešený v blokovom konaní.

Zdroj: Tlačová správa Mestskej polície